Президент США підписав новий указ про обмеження імміграції

СвітРоман Ганкевич, 6 березня 20174890
Президент США підписав новий указ про обмеження імміграції
фото AFP
Новий указ також запроваджує 120-денне припинення програми приймання біженців у США

Президент США Дональд Трамп підписав змінений указ про обмеження імміграції, первісну версію якого раніше заблокували американські суди. Про це інформує «Радіо Свобода».

За повідомленнями Білого дому, новий указ передбачає 90-денне блокування видачі нових віз до США громадянам шести переважно мусульманських країн – Ірану, Сирії, Судану, Лівії, Сомалі й Ємену. При цьому указ не займає прав громадян цих країн, що вже мають чинну візу або дозвіл на постійне проживання у США.

Як і в першому указі, новий указ запроваджує 120-денне припинення програми приймання біженців у США. На відміну від попереднього указу новий набуває чинності не негайно, а з 16 березня. В ньому вже немає припинення приймання біженців із Сирії на невизначений термін, як це було вказано в первісному указі. Ще одна зміна – в переліку країн, що їх стосуються обмеження, тепер немає Іраку.

Нагадаємо, попередня версія указу, який Трамп підписав 27 січня, передбачала повну заборону на в’їзд громадянам семи країн на 90-денний період і спричинив труднощі для багатьох людей із чинними американськими візами чи дозволами на проживання. Через запровадження попереднього указу, люди, які прямували до США, застрягли в аеропортах у США чи у транзитних країнах. Супротивники заходу за кілька днів домоглися зупинення його дії через суди, і в Білому домі вирішили не змагатися за нього, а підготувати новий указ.

Між тим Дональд Трамп заявив, що такий указ потрібний для того, щоб підвищити безпеку США. Критики заявляли, що в ньому йдеться про дискримінацію за релігійною ознакою; у Білому домі це звинувачення заперечують.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук