Президент України попросив голову ОБСЄ про розміщення поліцейської місії на Донбасі

СуспільствоАндрій Стець, 7 червня 20171310
Петро Порошенко під час зустрічі з Себастьяном Курцом

Президент Петро Порошенко під час зустрічі з діючим головою ОБСЄ, федеральним міністром Європи, інтеграції та закордонних справ Австрії Себастьяном Курцом закликав активізувати консультації у Відні стосовно розміщення збройної поліцейської місії ОБСЄ на Донбасі. Про це повідомляють на сайті президента.

Президент України зазначив, що Росія продовжує грубо порушувати Мінські домовленості. За його словами, все частіше ціллю для обстрілів із застосуванням забороненого озброєння стають цивільні об'єкти.

Особливу увагу під час зустрічі було приділено зростанню випадків залякування спостерігачів ОБСЄ з боку проросійських бойовиків. Президент України зазначив, що головною метою російської тактики залякування спостерігачів ОБСЄ є максимальне обмеження доступу Місії на окуповану території аж до повного витіснення СММ ОБСЄ з регіону.

Петро Порошенко наголосив на необхідності посилення технічних можливостей Місії, що дозволить підвищити безпеку персоналу ОБСЄ, зокрема шляхом розширення можливостей для проведення дистанційного моніторингу.

Президент відзначив кроки Кремля в інтеграції захоплених підприємств Донбасу в російську економіку.

«Це не тільки перешкоджає імплементації Мінських домовленостей, а й підтверджує, що російська сторона заздалегідь готувала експропріацію українських підприємств на окупованих територіях», – сказав президент України.

Він закликав Курца реагувати всіма можливими засобами на порушення Москвою прав українських громадян на окупованих територіях. Зокрема, Порошенко звернув увагу на блокування звільнення заручників на Донбасі, навіть незважаючи на завершення українською стороною так званої процедури верифікації.

Окремо було обговорено питання деокупації Криму. Порошенко привітав рішення Комітету постійних представників ЄС продовжити дію «кримського пакету» санкцій на рік і висловив надію, що воно буде підтримане на рівні міністрів закордонних справ ЄС 19 червня.

Зазначимо, що раніше Курц обіцяв, що під час свого головування в ОБСЄ у 2017 році Австрія буде докладати зусиль для пом'якшення санкцій Євросоюзу проти Росії. Голова МЗС Австрії наголошував на необхідності змінити тенденції у відносинах з Росією і відмовитися від мислення в категоріях «холодної війни». Замість цього, на думку Курца, у відповідь «на кожну позитивну зміну на місцях» слід «покроково пом'якшувати санкції».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук