Президент ЄС не переконав Путіна щодо Сирії

СвітВолодимир Балита, 5 червня 20124770
Президент ЄС не переконав Путіна щодо Сирії
фото DW
Герман Ван Ромпей та Володимир Путін

Євросоюзу не вдалося схилити Росію на свій бік в питанні Сирії. За підсумками саміту Росія-ЄС, що пройшов у селищі Стрельна під Санкт-Петербургом 4 червня президент ЄС Герман Ван Ромпей зазначив, що Путіна не вдалося переконати в необхідності санкцій проти режиму Ассада.

Переговори були плідними, але сторони не в усіх питаннях дійшли єдності, зазначив він. Водночас Ван Ромпей додав, що попри різні погляди на те, що відбувається в Сирії, обидві сторони єдині в тому, що слід дотримуватися плану Аннана, аби покласти край насильству в Сирії, пише DW.

Ван Ромпей також нагадав про посилення ролі громадянського суспільства в Росії. «Права людини – це наша пряма турбота», - сказав він. Він висловив сподівання, що в майбутньому в Росії частіше порушуватиметься питання прав людини, і що партнерство між ЄС та Росією передбачає також обговорення проблем, пов'язаних з громадянським суспільством та юстицією. Він висловив занепокоєння законопроектом, який обмежує право людей на збори. Цього четверга російська Дума розглядатиме його в другому читанні.

Тим часом президент Росії Володимир Путін позитивно оцінює підсумки саміту. «Нам вдалося підтвердити загальне розуміння стратегічного характеру російсько-європейського партнерства», - зазначив він на прес-конференції за підсумками саміту. Путін додав, що особливу увагу на зустрічі було приділено темі введення безвізового режиму між Росією та ЄС. «Очевидно, що існуючі візові бар’єри – це гальмо для розвитку гуманітарних контактів та економічного розвитку», - зазначив російський лідер.

Сторони обговорили також економічні питання, зокрема ситуацію довкола єдиної європейської валюти. За словами Путіна, він не очікує якихось серйозних потрясінь для російської економіки від кризи в єврозоні. Росія в стані оперативно відреагувати на будь-який розвиток подій, запевнив він і додав, що сподівається, що колегам у Євросоюзі вдасться впоратися з нинішніми викликами. Мовляв, європейська політика в цій сфері є «високопрофесійною» та «бойовою», і він поділяє оптимістичні прогнози щодо євро.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук