Президенти України і Польщі прийняли спільну декларацію

Президенти України і Польщі прийняли спільну декларацію
Президенти Анджей Дуда та Петро Порошенко задекларували подальшу підтримку Польщею реформ та євроінтеграційного поступу України

Президент України Петро Порошенко і президент Польщі Анджей Дуда прийняли спільну декларацію, присвячену 25-річчю українсько-польських відносин. Декларація стосується участі Польщі в реформах в Україні та висловлює спільну позицію з актуальних завдань двосторонніх відносин, повідомило Еспресо.tv.

Окрім того, у декларацій йдеться про повагу суверенітету і територіальної цілісності держав.

«Ми президенти України та Польщі усвідомлюємо свою відповідальність за зміцнення безпеки та стабільності на Європейському континенті у світлі нинішніх викликів та загроз, спричинених агресією Росії проти України, окупацією частини її території», – йдеться в декларації.

Окрім того, в документі зазначається, що президенти обох країн закликають міжнародну спільноту посилити санкції проти Росії.

Також польська сторона запевняє, що підтримує політику «відчинених дверей» НАТО та визнає право і перспективу України набути в майбутньому повноправне членство в НАТО.

Також Польща підтримує Україну «на важкому шляху євроінтеграції» та впровадження безвізового режиму.

У декларації згадується, що Польща була першою країною світу, яка визнала незалежність України, і саме Акт проголошення незалежності України відкрив нову главу у відносинах Варшави і Києва.

У спільній декларації також йдеться про те, що в історії обох країн були трагічні сторінки. Наголошено на необхідності діалогу в цій сфері, який спирається на історичну правду і дії польських і українських політиків, істориків, інтелектуалів і церковних ієрархів, повідомило «Польське радіо».

На думку президентів двох держав, польсько-український діалог повинен спиратися на примирення і взаєморозуміння між народами. У цьому контексті згадуються слова Папи Римського Івана Павла II, під час свого паломництва в Україну в 2001 році заявив, що він прагне до того, «щоб помилки минулого не повторилися в майбутньому», а також «щоб пам’ять про них не стала перешкодою на шляху до взаємопізнання, яке є джерелом братства і співпраці».

Порошенко і Дуда задекларували, що Польща буде підтримувати українські реформи і що Київ і Варшава підтримуватимуть і захищатимуть польське і українське національні меншини.

Зазначимо, наспільній прес-конференції президент України Петро Порошенко заявив, що Україна готова до відкритого і конструктивного діалогу щодо трагічних сторінок спільної з Польщею історії.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук