Президенти України закликали країни ЄС і G-7 надати допомогу для захисту від Росії

Президенти України Леонід Кравчук, Леонід Кучма і Віктор Ющенко закликали країни G-7 та Європейського Союзу надати Україні матеріально-технічну допомогу для захисту суверенітету країни.

Про це у п'ятницю, 29 серпня, повідомила прес-секретар Віктора Ющенка Ірина Ваннікова, передає «Інтерфакс-Україна».

«Президенти озвучили спільну позицію про необхідність надати ефективну допомогу Україні для захисту від російської агресії. Було відзначено, що в ці драматичні часи Україна не зможе самостійно протистояти натиску російських бойовиків і армії», - заявила вона.

Президенти закликали оцінити потенційну загрозу, яку Росія представляє для континенту, адже йдеться про агресію, яка вибудувана на ідеології підкорення сусідніх країн.

«На даний момент Росія відкрито висловила претензії на статус світової держави і прагне затвердити концепцію «Русского мира» на території Європи. Саме тому українська проблема не є власне внутрішньо українською проблемою або проблемою двосторонніх відносин. Плани Росії, які заперечують право української нації на суверенну державу, будуть перенесені на цілий регіон, якщо Росію зараз не зупинити», - було заявлено в ході зустрічі.

Також під час зустрічі президенти відзначили, що спроби Росії відмежуватися від того, що відбувається в Україні, не витримують критики тому що в Україні немає внутрішнього конфлікту, розв'язка якого вимагає військових дій.

«Суперечності між сходом і заходом України, штучно посилювалися Росією, завжди були предметом особливої ​​уваги президентів України протягом 1991 – 2010 років, і надалі мають суто політичне рішення», - зазначили президенти і додали, що «мова тепер йде про реальний міждержавний конфлікт».

Прес-секретар Віктора Ющенка повідомила, що на зустрічі, яка відбулася в зовнішньополітичному відомстві України в п'ятницю, взяли участь міністр закордонних справ України Павло Клімкін, посли США, Канади, Великобританії, Німеччини, Польщі, інших країн Європейського Союзу, Японії, а також глава представництва ЄС в Україна.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук