При президентові створили раду з питань свободи слова

До її складу увійшли 15 журналістів, юристів і громадських діячів

СуспільствоАнна Журба, 6 листопада1820

Президент Володимир Зеленський 6 листопада підписав указ про створення Ради з питань свободи слова та захисту журналістів. Як йдеться в документі, її створили задля забезпечення конституційного права на свободу слова, налагодження ефективної взаємодії держорганів, ЗМІ й інститутів громадянського суспільства, зокрема щодо запобігання перешкоджанню законній професійній діяльності журналістів.

До складу Ради увійшли громадський діяч Вадим Міський, який став її секретарем, юристи Олександр Бурмагін, Ірина Городецька та Тарас Шевченко, журналісти Наталія Влащенко, Наталія Гуменюк, Максим Кречетов, Світлана Остапа і сергій Томіленко, редакторка Людмила Писанко, громадські діячі Діана Дуцик, Тетяна Лебедєва, Тетяна Попова і Сергій Штурхецький, продюсер Павло Єлізаров. Вони, зокрема, аналізуватимуть законодавство в інформаційній сфері й розроблятимуть пропозиції з його вдосконалення, проводитимуть моніторинг забезпечення захисту професійної діяльності жірналстів і свободи слова в Україні, дотримання журналістських стандартів.

Як пише «Громадське», створення такої Ради ініціював сам Володимир Зеленський. 16 вересня на установчих зборах, де були присутні приблизно півсотні представників меда та громадських організацій, обрали її склад. Ще до офіційного затвердження Ради її члени закликали президента вжити заходи щодо ситуації з його прес-секретаркою Юлією Мендель, яка відштовхнула журналіста «Радіо Свобода» Сергія Андрушка, коли той хотів поставити запитання Зеленському.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук