Прикордонники просять уряд закрити пункти пропуску на кордоні з Росією

Державна прикордонна служба України заявила, що у зв’язку зі складною обстановкою і зосередженням великої кількості терористів у прикордонних районах, ускладнено контроль за лінією державного кордону на окремих ділянках.

Як повідомила прес-служба Держприкордонслужби, в ніч з 3 на 4 червня з управлінь відділів прикордонної служби «Станично-Луганське», «Краснодон», «Бірюкове», «Свердловськ» та «Дякове» через їх значну відстань від державного кордону, постійні обстріли та блокування озброєними терористами була проведена спецоперація щодо передислокації особового складу, зброї, боєприпасів, техніки безпосередньо на лінію кордону, в пункти пропуску та в два райони зосередження мобільних сил Держприкордонслужби біля кордону.

Протягом 4-5 червня терористи намагалися витіснити прикордонників з пунктів пропуску «Червонопартизанськ», «Довжанський» та «Червона Могила». Після перестрілок, зважаючи на загрозу життю людей, які перетинають кордон, було здійснено відвід громадян та прикордонників з пунктів пропуску. Зараз ці пункти пропуску тимчасово закриті, про що офіційно повідомлено Російську Федерацію.

«Також направлено пропозиції в Кабінет Міністрів України про припинення руху через ряд пунктів пропуску на кордоні з Росією у відповідності до ч.1 ст.10 Угоди між Урядом України і Урядом Російської Федерації про пункти пропуску через державний кордон між Україною і Російською Федерацією», - повідомила прес-служба.

У Держприкордонслужбі наголошують, що на окремих ділянках ускладнено контроль за лінією державного кордону, оскільки у прикордонних районах, у Краснодоні і Свердловську є багато терористів, підрозділи прикордонної служби не можуть маневрувати, сім’ям прикордонників погрожують, а прикордонні наряди постійно обстрілюють.

«Незважаючи на всі складнощі, прикордонники продовжують виконувати свої обов’язки. Проте наголошуємо, що нагальним питанням залишається виведення підрозділів Збройних сил України, Національної гвардії та територіальних органів правопорядку для оборони лінії державного кордону та прикриття тилових підступів до держрубежу», - резюмували у Держприкордонслужбі.

Зазначимо, сьогодні лідер руху «Третя українська республіка» Юрій Луценко заявив, що за останню добу прикордонники покинули застави на ділянці в 130 км державного кордону в Луганській області.

«За ніч через цей пролом вже заїхало 15 Камазів з терористами. Вже сьогодні вони прийдуть на допомогу бандугрупуванням в Донецькій області, проти яких ведеться АТО», - наголосив Луценко.

4 червня голова Верховної Ради, виконувач обов'язків президента України Олександр Турчинов заявив про початок перекриття східного кордону України, зокрема, у центральній частині Луганської і на півдні Донецької областей.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук