«ПриватБанк» не зміг відсудити 247 АЗС у групи «Приват» Коломойського

Банк намагався через суд розірвати договори лізингу на автозаправки бізнес-групи

Північний апеляційний господарський суд 23 червня відмовився задовольнити апеляцію «ПриватБанку» і залишив без змін рішення суду попередньої інстанції у справі про розірвання договорів лізингу 247 АЗС, які передані пов'язаним з олігархом Ігорем Коломойським компаніям. Про це пише Finbalance.

Як повідомляється, ще в березні Госпсуд Києва задовольнив клопотання 38 компаній, пов'язаних з групою «Приват» Коломойського і, в рамках забезпечення позову, заборонив «ПриватБанку» здійснювати дії по поверненню або витребування об'єктів лізингу.

Згідно з матеріалами суду, в 2016 році 15 компаній, що пов'язані з екс-власниками «ПриватБанку», уклали з банком договори фінансового лізингу та отримали 247 АЗС. Пізніше ці АЗС передали в оренду 38 компаній-операторів, які і виступають позивачами у справі.

Заборгованість підприємств-лізингоодержувачів перед «ПриватБанком» перевищує 2 млрд грн і фінустанова намагається розірвати договори фінлізингу та повернути орендовані об'єкти.

За даними «ПриватБанку», на кінець I кварталу 2020 року об`єм портфеля кредитів і дебіторської заборгованості з фінлізингу, який він пов'язує з екс-акціонерами, склав 218,1 млрд грн (на кінець 2019 року - 210,6 млрд грн, на кінець 2018 року - 212,8 млрд грн).

Нагадаємо, що 15 червня 2020 року Нацбанк України відкликав кілька мільярдних позовів до компаній Коломойського після того, як 5 червня Велика палата Верховного суду частково задовольнила касаційну скаргу Нацбанку, Кабміну та «ПриватБанку», скасувавши рішення судів нижчих інстанцій за позовом сім'ї Суркісів про скасування рішень НБУ про визнання їх пов'язаними з «ПриватБанком» особами та визнання недійсними договорів обміну їх коштів в банку на суму понад 1 млрд грн на акції банку (bail-in), пізніше викуплені державою за 1 грн.

Високий суд Англії та Уельсу призначив слухання по суті позову державного «ПриватБанку» до екс-акціонерів банку Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова на 3 млрд доларів на 1 березня 2022 року.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук