Приватна охоронна фірма не може порозумітись із поліцією

Суспільство5 листопада 2015, 20:17 1439 0

Їхали на виклик тривожної кнопки, а отримали адмінпротокол від поліції. Така доля спіткала приватну охоронну фірму. Зараз охоронцям загрожує штраф у понад 50 тисяч гривень. Проте вони запевняють: поліція таким чином хоче неправомірно наповнити власний бюджет. 

Коли до охоронців надійшов сигнал тривоги, вони поїхали на виклик.

«Був корок до вулиці Вітовського. Включивши інформаційну балку та сигнал сирени, я вирішив цей затор обминути. Після чого працівники поліції почали мене переслідувати з увімкненими проблисковими маячками і по гучномовцю вимагали від мене прийняти вправо та зупинитися», – розповів працівник охоронної фірми Ігор Воловецький.

Втім охоронці не зупинилися, адже, кажуть, поспішали на виклик. Патрульні їх наздогнали і на місці вже склали адмінпротокол за неправомірне використання звукового сигналу.

«Приватна охоронна служба, наскільки я знаю, рухалася по смузі зустрічного руху, об’їжджаючи затор, використовуючи надто гучні звукові сигнали. Не звичайний сигнал автомобіля, а начебто спецсигнал. Тому їм було складено протокол за використання несанкціонованих спецсигналів», – зазначив керівник львівської поліції Юрій Зозуля.

Та керівництво приватної охоронної фірми запевняє – закону не порушували.

«Наша світлоінформаційна балка з білими проблисковими вогнями не потребує дозволу, як і наша звукова сирена. Вона встановлена на машині і має потужність всього лише 50 Вт, що не підлягає ніяким спецзасобам», – додав заступник директора приватної охоронної фірми Олександр Гордієнко.

В Асоціації приватних охоронних фірм побоюються, що таких випадків може побільшати, адже штраф згідно зі складеним адмінпротоколом складає понад 50 тисяч гривень.

«Так як 50 з половиною тисяч гривень це є якийсь внесок в бюджет. Ми будемо боротися за те, щоб законність була відновлена і щоб охоронним структурам не заважали виконувати свої функціональні обов'язки», – зазначила голова Асоціації приватних охоронних структур Львівщини Олена Гордієнко.

«У цьому випадку до спецсигналу відносяться технічні засоби, сила звуку яких є більшою 120 децибел і у випадку, коли працівники поліції зупинили і складали протокол власне за застосування спецсигналу, вони ніяким чином не могли знати, чи це є спецсигнал, чи не є, тому що не провели ніякої технічної експертизи», – додав адвокат приватної охоронної фірми Тарас Куліш.

У поліції ж вважають, чи була сирена спецзасобом, чи ні – має встановити феміда.

«Це буде суд встановлювати. Це доказ для суду. Нехай вони подякують за те, що їм патрульні не склали ще й протокол за те, що вони рухались по смузі зустрічного руху. Патруль пішов певною мірою назустріч, розуміючи, що у них може бути виклик, хоча вони на це не мають ніяких прав, вони є абсолютно такими ж учасниками дорожнього руху, як і усі інші», – розповів керівник львівської поліції Юрій Зозуля.

Представники ж приватної охоронної фірми збираються подавати заперечення щодо складеного протоколу.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук