Про головне. Про економіку

Два типи проблем і обмежень: емоційний і раціональний.

БлогиСергій Кошман , 2 квітня 2015 107 1
Сергій Кошман
Координатор Ініціативи "Культурний цех"

Я багато чого не знаю. Але друзі, може у нас великі нюанси в економіці просто тому, що наше розуміння економіки абсолютно не відповідає сучасному світу і сучасним викликам?

У цій сфері я бачу два типи проблем і обмежень: емоційний і раціональний. Емоційний пов'язаний з величезним пострадянським вантажем, закомплексованістю, нерозумінням природи грошей, відсутністю нової трудової етики, та й елементарно презирством до багатих людей. Раціональний пов'язаний з тим, що ми десь на задвірках сучасної економічної думки. Наприклад, людей які розуміють і можуть чітко і цікаво пояснити за що дають Нобелівські премії з економіки можна перерахувати на пальцях однієї руки. Безумовно є професіонали багато розуміючі, але вони поза публічного поля. Вони, як правило, займаються своїми справами, а народ слухає економіста Балашова або приїжджого гостя Чичваркіна. Ось і вся економічна думка, от і все економічне натхнення для бідної периферії.

Є цілий клас Фейсбук - економістів. Але багато міркувань схожі на півфейковий econtainment - ніякої відповідальності за слова, та й подекуди відверте економічне мракобісся. Я вже не кажу про більш широкі обговорення природи багатства, капіталу, нових глобальних викликах, трансформаціях і т.д. Гаразд наука. Але ось ці всі сотні тисяч економістів-випускників ВНЗ, і їх викладачі, де вони? Що вони читають і про що думають? Невже у них немає живих думок, якими вони б хотіли поділитися в нових медіа, на нових майданчиках? Психологічна переорієнтація і озброєння передовий економічною думкою - ось чого не вистачає. Реформи реформами, але на одному Балашові ми далеко не заїдемо) Геннадію великий уклін!)

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія 1

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук