Про підрахунки і ЦВК

Кілька коментарів по актуальних питаннях місцевих виборів, що активно зараз обговорюються в мережі

БлогиОлександр Черненко , 28 жовтня 2015 171
Олександр Черненко
народний депутат

По затягуванню підрахунку в Києві. Підрахунок, безперечно, дещо затягнувся, але не більше ніж на всіх попередніх виборах. Той, хто хоч трохи розуміється на технології підрахунку, той знає, що міська ТВК встановлює результати на підставі протоколів районних комісій, а районна ТВК не може встановити результат, якщо свої протоколи не здасть хоча б одна дільнична комісія. Тому часто буває ситуація, коли всі дільничні комісії здали документи, але не можна скласти підсумковий протокол, бо якась одна комісія ніяк не може порахувати. Сьогодні вночі свої документи в міську ТВК задав Печерський район, лишилося ще 9. Думаю, до кінця дня здадуть. Ну і твердження, що підрахунок затягують навмисне, щоб вивести Кличку в другий тур зручного спаринг-партнера, просто смішне. Для тих, хто хоч трохи тямить у виборах, очевидно, що з таким відривом Кличку глибоко по цимбалах, хто буде в другому турі. Другий тур в Києві – акт суто символічний. Нагадаю також, що у всіх комісіях є представники, як мінімум, Самопомочі і Батьківщини, які б у разі спроб фальсифікації точно б не мовчали. А жодного зафіксованого факту порушення, принаймні, я не чув.

До речі, ми пропонували ще на етпапі підготовки закону, норму, згідно якої, якщо відрив між першим і другим місцем в першому турі більше, ніж 20%, другий тур не проводиться. Але чомусь цю норму відхилили.

По Павлограду. Ганьба ганебна. ЦВК не мало жодних моральних та правових підстав скасовувати там другий тур. ЦВК може надавати своє роз’яснення у тих випадках, коли закон не дає чіткого тлумачення і є суперечливим. В даному випадку все гранично ясно – виборчу систему, за якою будуть проводитись вибори в тій чи іншій громаді, ЦВК оголошує ще напередодні кампанії, що і було зроблено. Будь-який перегляд цього рішення є неприпустимим. Сподіваюсь постанова ЦВК буде оскаржена і легко скасована судом. А фракції коаліції мають дати швидку і сувору оцінку таким діям ЦВК.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук