Про примирення з жителями сходу України

Мир І примирення буде. Як тільки Кремль перестане вбивати живих людей, і займатися геноцидом української політичної нації

БлогиСергій Кошман , 5 травня 2015 207
Сергій Кошман
Координатор Ініціативи "Культурний цех"

Скажу коротко: це обов'язково відбудеться. Як помирилися, наприклад, поляки і українці, що колись вирізаними один одного цілими селами ... Вибачте за важкий приклад, але його варто згадати.

Але є один суттєвий нюанс. Для того, щоб відбулося примирення, у жителів сходу / "Донбасу" повинна з'явитися реальна суспільно-політична суб'єктність. Іншими словами, повинні з'явиться живі люди, дійсні лідери окупованих територій, найбезпосереднішим чином представляють інтереси місцевих жителів. Таких людей можна назвати політичною елітою, як завгодно.

Чисто технічно, не можна помиритися з абстрактною людиною з ФСБ в балаклаві і з автоматом, якого ще вчора прислали з Москви на схід України на "роботу". Не можна помиритися з абстракцією. Примирення - це результат складних процесів взаємодії між конкретними людьми, лідерами з повноваженнями, елітою.

Що ж робить Росія? Поки на "Донбасі" створені всі умови, щоб ні про яке примирення не було й мови. З ким миритися? Саме з цією метою Москва змінює обличчя біля керма ДНР і ЛНР кожен квартал. Так Кремль продовжує свій контроль Такий підхід - це свідома політика регулярної зміни людей, які мають хоч якусь суспільно-політичну суб'єктність в очах громадян України на окупованих територіях. Тактика така: як тільки з'явиться хоч хтось з ким офіційний Київ стане на шлях істотних мирних домовленостей - ця людина / ці люди будуть "відкликані". Або вбиті. Так створюється "вакуум суб'єктності", атмосфера ворожнечі та ненависті, так вона буде підтримуватися. І нічого з цим не можна зробити. А з окремими безсуб'ектнимі людьми, або з абстрактним "Донбасом", можна миритися скільки завгодно, суті це не змінить. І конфлікт буде тліти рівно стільки, скільки захоче Кремль. А Кремль хоче довго. До тих пір поки в Україні повністю не зникнуть незалежні суб'єкти внутрішньої суспільно-політичного життя. Саме те, що сталося на окупованих територіях на сході України і в Криму. Вихолощення, маргіналізація, загін у периферійні криївки безсуб'ектного романтичного націоналізму, шляхом знищення української політичної ідентичності та її конкретних носіїв - у цьому суть спроб одонбасюванія України.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук