Про собак та їх людей

У Першому академічному українському театрі для дітей та юнацтва відбулась прем’єра вистави «Dogs»

Про собак та їх людей

27 березня у Першому академічному українському театрі для дітей та юнацтва відбулась прем’єра вистави «Dogs». Її автори сподіваються, що вона змусить львів’ян замислиться над життям безпритульних тварин у місті. Вистава є спільним проектом театру та ЛКП «Лев».

Режисером вистави за повістю Костянтина Сергієнка «До побачення, Яре!» є режисер з Донецька Євген Чистоклетов. Головні герої – собаки, які зграєю живуть у яру. Вони вільні та незалежні, проте кожен із них мріє про свою людину.

Основою сценічного оформлення є ґрати, які трансформуються з залежності від дії. У костюмах переважає камуфляж. Проте увесь цей візуальний ряд не є нав’язливим та надто прямолінійним. Загалом, варто зауважити, режисура, художнє (художник - Мар’ян Савіцький, відеопроекція - Ася Кравчук) та музичне оформлення створюють струнке, логічне та якісне видовище. Часом із ними дисонують дещо штучні акторські інтонації.

Актори, аби вжитися в образи, ходили в ЛКП «Лев», притулок для тварин. Вони могли вибрати собі пса, вийти з ним погуляти. Тим не менше до позитивних рис варто віднести й те, що люди не намагаються наслідувати тварин. У більшості випадків їм вдається утриматися на рівні метафори. У виставі задіяні актори Дмитро Бартков, Василь Баліцький, Богдан Балко, Василь Когут, Михайло Понзель, Любов Мовчан, Олександр Трифонюк, Олександр Чешеров та інші.

«DOGS» – вистава для дорослих та для підлітків. Можливо, їй бракує філософської глибини чи надскладних формальних пошуків. Проте вона має чітко сформульований меседж, зворушує та має простий і ясний гуманістичний посил, без надмірного пафосу та істерик.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук