Про свято та корову
Культура

Про свято та корову

Які виставки у Львові варто відвідати найближчими днями

К.С., 8 лютого 2017 875 0

Виставкове життя Львова надає охочим піти до музею чи галереї досить розмаїту пропозицію. ZAXID.NET уже розповідав про виставку «Діалог» у новоствореному арт-просторі «Львіварня», про виставку відреставрованих плакатів Альфонса Мухи та ретро-фотографій Львова.

Тим часом хочемо звернути увагу ще на декілька проектів, які обов’язково варто відвідати.

Проект «SV пояс, ланцюг, шнурок» на «Дзизі»

У галереї «Дзиґа» останні дні триває проект Володимира Топія «SV пояс, ланцюг, шнурок». Інсталяція складається із малюнків на стінах галереї та інших об’єктів, присвячених… корові.

Фрагмент експозиції

«Коли я був малий… я собі пригадую, що йшов зі шнурком в руках ведучи корову повільним і твердим кроком, вона пересувалася попереду мене, догори на пасовисько, щоразу вище і вище доходячи до місця призначення, часто зупиняючись. Пасучись вона долучалась до сусідських корів. В ранкових годинах я клався в полі подрімати закутуючись у куртку засинав коло неї. Її важкий подих то віддалявся то приближався, я знав, що вона поруч, я чув ритмічне виривання трави…

Коли я будився я біг її навертати шукаючи шнурок чи ланцюг в траві обшліфований, витертий об землю і трави, я брав його за кінець натягував, інша сторона була прив’язана корові за роги чи шию, так велика чорно-біла істота наверталася і починала іти в потрібному мені керунку…», - ділиться із глядачами спогадами автор.

«Свято» в Iconart

Виставку «Свято» художників Андрія Коваленка та Ольги Ковтун можна подивитись у галереї сучасного сакрального мистецтва Iconart у Львові. Художники, які працюють переважно у жанрі сакрального мистецтва, цього разу присвятили роботи українському жіночому образу.

Фрагмент роботи «На ковзанах» Ольги Ковтун

Побутові деталі, орнаменти вишивок, головні убори – представлені не як фольклорні елементи, але як оздоби казкових сцен. Занурившись у вивчення українського та європейського ренесансного й барокового живопису, художникам вдалось створити особливий світ барв, знаків та образів, котрі ні з чим не сплутаєш.

Ольга Ковтун та Андрій Коваленко запрошують глядачів у цей, майже казковий світ.

Декоративне мистецтво у Галереї мистецтв

Виставка факультету декоративно-прикладного мистецтва Львівської національної академії мистецтв, на котрій представлені кращі дипломні та курсові студентські роботи, творчі праці викладачів факультету триває у Галереї мистецтв.

Фрагмент експозиції

Факультет ДПМ включає п’ять кафедр. Серед них найдавніші, що виникли під час створення вишу в 1946 р.: художнього текстилю, художньої кераміки, художнього дерева. А також кафедри художнього скла й художнього металу, котрі були організовані пізніше.

«Виставка покликана продемонструвати рівень школи ЛНАМ в царині декоративно-прикладного мистецтва, здатність її вихованців творчо змінювати, модернізувати та інтелектуалізувати предметне середовище, занурювати відвідувачів у потік смислів та естетичної насолоди», - вважають організатори.

Фото: Facebook

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук