Продана у Лондоні картина Айвазовського не зберігалась у Криму, - Мінкульт

КультураК.С., 12 червня 20169591
Продана у Лондоні картина Айвазовського не зберігалась у Криму, - Мінкульт
«Корабельна аварія», 1876 р.

Міністерство культури України виступило із заявою щодо картини Івана Айвазовського, яку днями продали у Лондоні на «російських торгах» аукціонного дому Christie's.

Російське видання «Комерсант» повідомило, що картина «Корабельна аварія» («The Shipwreck») належала до колекції Феодосійської картинної галереї. 

Мінкульт України звертає увагу на те, що у повідомленнях в ЗМІ  відсутній  допис про те, що робота знаходилась в Феодосійській картинній галереї з посиланням на джерело такої інформації.

За повідомленням Мінкульту, відомо про існування принаймні п’яти картин Івана Айвазовського під назвою «Корабельна аварія», які зберігаються у музеях міст Венеція, Санкт-Петербург, Єреван та  дві картини -  у Феодосійській картинній галереї,  датовані 1843 та 1876 роками. Втім, нині Міністерство культури України, на жаль, позбавлено можливості доступу до фондів музейних закладів на тимчасово окупованій території.

«Корабельна аварія», 1843 р.

«Разом з тим звертаємо увагу,  що за інформацією, розміщеною на офіційному сайті аукціонного дому Christie's, картина І.Айвазовського з назвою «Корабельна аварія», датована 1875 роком, прийнята до продажу у власника, який надав підтвердження права власності на зазначену картину, як таку, що перебувала у власності його родини з 1960 року у приватній колекції, що перебувала на території Франції», - заявляє Мінкульт. 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук