З музею Горлівки зникла колекція Реріха

КультураК.С., 5 травня 20164790
З музею Горлівки зникла колекція Реріха
Микола Реріх. Лісовики

В окупованій терористами так званої «ДНР» Горлівці з музею зникла найбільша в Україні колекція робіт Миколи Реріха, яка понад півстоліття знаходилась у експозиції Горлівського художнього музею. Про це пише видання Вчасно із посиланням на повідомлення від місцевих жителів.

«Реріха в Рашу вже відвезли. Штовхнули комусь за три копійки», - пишуть жителі міста у соцмережах.

За словами горловчан, працівники музею запевняють, що картини знаходяться у сховищі, проте підтвердженнч цієї інформації немає. «Реріха, мабуть вивезли. Кілька разів заходила запитувала, все твердять, що його роботи в сховищі, але щось зовсім в це не віриться. Нема, його вже в нас, продали», - пише місцева жителька.

У 2014 році міжнародний центр Реріхів, офіс якого знаходитися в Москві, скерував лист президентові України Петрові Порошенку. «Шановний пане Президент! У зв'язку з бойовими діями на території сходу України Міжнародний Центр Реріхів та Міжнародний комітет зі збереження спадщини Реріхів закликають Вас зробити все можливе, щоб не допустити руйнування і розорення об'єктів культури. Особливу тривогу викликає у нас катастрофічна ситуація, що склалася в місті Горлівка Донецької області. В результаті застосування важких видів озброєння там відбулися значні руйнування міської інфраструктури. У разі продовження подібних дій така ж доля може спіткати Горлівський художній музей, в якому зберігається цінне зібрання живопису».

Перед тим  Мінкульт розповсюдив  заяву, у який йдеться про підсилення охорони музеїв та інших культурних закладів в зоні АТО. Водночас міністерство зазначає, що ані Мінкульт, ані силові відомства не можуть повною мірою забезпечити охорону культурної спадщини на територіях, що тимчасово контролюються незаконними збройними формуваннями, зокрема і російськими найманцями.

Колишній працівник горлівського музею Володимир Маліков, який зараз живее та працює у Дніпропетровську, розповів в інтерв'ю, що до музею приходили представники «нової влади», які цікавилися картинами. Нині музеєм керує частина колишнього колективу. Доля його колекції невідома.

Колекція робіт художника Миколи Реріха, яка була виставлена ​​в залах горлівського художнього музею, була зібрана колекціонером Мухіним. 28 робіт художника були подаровані горловському музею в 1958 році. Умовою дарування була обов'язкова постійна експозиція цієї колекції.

Також, за повідомленнями городян, з експозиції музею зникла картина Айвазовського.

Нагадаємо, що ватажок бойовиків самопроголошеної «ЛНР» Ігор Плотницкий передав «Ермітажу» експонати з історичного музею Луганська.

 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук