Найбільша колекція Миколи Реріха знаходиться у небезпеці
Міжнародний центр Реріхів, офіс якого знаходитися в Москві, скерував лист президентові України Петрові Порошенку.
«Шановний пане Президент! У зв'язку з бойовими діями на території сходу України Міжнародний Центр Реріхів та Міжнародний комітет зі збереження спадщини Реріхів закликають Вас зробити все можливе, щоб не допустити руйнування і розорення об'єктів культури. Особливу тривогу викликає у нас катастрофічна ситуація, що склалася в місті Горлівка Донецької області. В результаті застосування важких видів озброєння там відбулися значні руйнування міської інфраструктури. У разі продовження подібних дій така ж доля може спіткати Горлівський художній музей, в якому зберігається цінне зібрання живопису».
Нагадаємо, що Мінкульт днями розповсюдив заяву, у який йдеться про підсилення охорони музеїв та інших культурних закладів в зоні АТО. Водночас міністерство зазначає, що ані Мінкульт, ані силові відомства не можуть повною мірою забезпечити охорону культурної спадщини на територіях, що тимчасово контролюються незаконними збройними формуваннями, зокрема і російськими найманцями.
Горлівський художній музей володіє одним із найбільших зібрань живопису на Донбасі. Він був створений у 1959 році. В ньому зберігається найбільша колекція картин Миколи Реріха: двадцять вісім творів (періоду з 1893-го по 1916-й). У музеї також є твори Івана Айвазовського, Костянтина Маковского, Григорія М'ясоєдовим, Костятина Сомова, Андрія Бенуа.
Не менш яскравими іменами представлено українське мистецтво ХХ століття . Так, горлівський художній музей є одним з небагатьох музеїв які мають значну колекцію творів класика українського живопису Миколи Глущенка. Достатньо вагомою є колекція творів Сергія Шишка. Центральне місце в експозиції посідає етапна в творчості Тетяни Яблонської картина «Вірменське село». Одна із значних колекцій – твори визначних закарпатських митців.