Продати майбутнє на 400 грн

Як скуповують голоси київських студентів

БлогиРоман Андрейко , 17 жовтня 2015 384 1
Роман Андрейко
Гендиректор ТРК «Люкс», депутат Київради від партії «Об’єднання "Самопоміч"»

Сьогодні дізнався від студентів, що проживають у гуртожитку на вулиці Ломоносова у Києві, що один із кандидатів пропонує по 400 грн за голос. Питали чи варто брати… Спочатку в мене майже вирвалося “Беріть! Звичайно! Це ж “easy money”! А там поставите галочку де захочете…” Але потім осікся і вирішив пояснити чому так робити не варто.

По перше: як не крути – це порушення закону. Продавати свій голос (як до слова і купувати голоси) – це кримінальне правопорушення

По друге: гроші “кандидат” роздає під зобов’язання зробити фото бюлетеня у кабіні голосування, і звичайно ж “із галочкою у потрібному місці”. Тобто, навіть якщо студент захоче потім зіпсувати бюлетень і поставить відмітку навпроти ще одного кандидата чи партії, це буде “викинутий голос”.

А головне, це буде просто зрада. Зрада тих, хто сподівався на краще життя, коли йшов на палаючий Майдан, хоч було дуже небезпечно і страшно. Зрада тих, хто, на жаль, так і не вернувся з того ж таки Майдану чи з Донбасу. Бо йшли вони всупереч своїм інстинктам самозбереження, тому що вірили, що можна змінити Країну і змінитися самим. І справа навіть не в тому, що можна “розвести” наївного “кандидата”, зробивши “фотку галочки” на плівці, а потім прибрати її і поставити “де треба”. А в тому справа, що доти, поки є ще такі “кандидати”, які готові “інвестувати” по 400 (!) гривень за голос аби “дорватися” до Київради, і є такі “студенти”, які готові на цьому “заробити”, ми не змінимо ні країну ні себе.

А мені чомусь здається, що всього лише півтора року тому ми були якимось іншими, кращими, може наївнішими ідеалістами, але з більшою вірою в те, що ось воно – краще майбутнє, про яке так мріяли. Здавалося, зробити лишилося лише крок, може кілька… Але “ушлі кандидати” із “бонусами за голоси” знову поступово беруть верх. Ще півтора року тому студенти скоріше за все “взяли би за одне місце” того, хто пропонував гроші за голоси на виборах… А зараз вирішили порадитися “як краще зробити”.

Дорогі мої! Ви ж розумні! Ви не зможете купити за ті 400 гривень ні кращого життя собі сьогодні, ні в майбутньому! Уявіть скільки збирається вкрасти, щоби “відбити інвестоване”, той “кандидат до Київради”! У вас вкрасти! У всіх нас! Він же прагматичний і все добре розрахував. Вже напевне і “земельку” пригледів і статтю в бюджетній програмі, з якої витягне назад із прибутком всі затрачені кошти.

І не заспокоюйте себе думкою про те, що ваш “один єдиний голос” нічого не вирішує!

Ще й як вирішує! Кожний голос вирішує! А тому обов’язково прийдіть на вибори і проголосуйте так, як підказує вам ваш розум і серце!

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук