Проект держбюджету передбачає «дірку» у 100 млрд грн, - екс-міністр

Володимир Балита, 19 грудня 20134992
Проект держбюджету передбачає «дірку» у 100 млрд грн, - екс-міністр
фото ZAXID.NET
Віктор Пинзеник

Проектом бюджету на 2014 рік уряд вкотре робить усіх нас все більшими борговими заручниками. Про це заявив народний депутат від фракції УДАРу, екс-міністр фінансів Віктор Пинзеник, коментуючи проект бюджету на наступний рік.

«В умовах критичного наростання державного боргу замість припинення політики життя в борг та прийняття бездефіцитного бюджету країну втягують у все більшу боргову кабалу», - наголосив Пинзеник. Він зазначив, що підготовлений документ передбачає цифру бюджетної «дірки» (дефіциту, тобто сум видатків, що не забезпечені джерелами доходів) у 59,5 млрд грн або 3,6% ВВП. Але дана цифра, за словами екс-міністра фінансів, не відбиває усього бюджетного дисбалансу. Перш за все, з причин завищення доходів бюджету, яке Віктор Пинзеник оцінює в сумі 20 млрд грн.

Економіст звертає увагу і на те, що частина дефіциту прихована у статтях поповнення статутного фонду НАК «Нафтогаз України» і Українського банку реконструкції та розвитку в сумі 19,9 млрд грн. А це, за його підрахунками, вже тягне на «дірку» в сумі 100 млрд.грн.

Крім того, як зауважив Віктор Пинзеник, проект бюджету передбачає право Пенсійного фонду залучати кредити. Очевидно, зазначив він, що закладена в бюджеті сума перерахувань Пенсійному фонду в 87,4 млрд грн не дає повної відповіді на пенсійні проблеми.

Екс-міністр фінансів звертає увагу, що документ містить і недопустиму для бюджету норму (ст. 6), яка дає право головним розпорядникам коштів перевищувати закладену в бюджет цифру видатків (навіщо тоді взагалі схвалювати бюджет законом?).

«Не забуто в законопроекті й нещодавній «винахід» казначейських векселів, бо ними хочуть погашати бюджетні борги станом на 1 січня 2014 року та повертати ПДВ. А все це дефіцит, все це борг», – сказав Віктор Пинзеник.

У коментарі економіст також зазначає, що зрозумілим стає і те, для чого владі кредит Росії на 15 млрд доларів: не для виходу країни з кризи, а для втягування її у все глибшу боргову кабалу.

«Замість відповіді на існуючі проблеми країни урядовий бюджет їх все більше посилює», - резюмував Віктор Пинзеник.

Нагадаємо, що проект бюджету-2014 уряд вніс на розгляд парламенту лише сьогодні вранці. 18 грудня уряд схвалив проект державного бюджету на 2014 рік.

Раніше президент України Віктор Янукович заявляв, що в проекті державного бюджету на 2014 рік, який формує Кабмін, буде збільшене фінансування регіонів України. А 27 листопада в телеінтерв’ю Віктор Янукович сказав, що держбюджет-2014 складе близько 500 мільярдів гривень.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія 2

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
 • Рюрик 19 грудня 2013, 13:58

  До всіх - варіанти "антикорупції і зростання бюджету"-1.Позбавлення вибранців недоторканості. 2.Люстрація-"деклараціяїх прибутків..." 3. Позбавлення наших вибранців всіхпільг!(квартир,авто,яхт, літаків,відпочинку...за які ми платимо)і хай пересідають на відчізняні авто(1 їх авто вартує як 15ланусів-ось і 15депутатів буде їздити а не 1 і підтримка відчизняного виробника) 4.Зменьшення ПДВ до 18% 5.Заборона всіх-як ліво так і праворадикальних партій. 6.Розслідування всіх корупційних справ по "хто,коли,як і в кого, та за скільки купив чи вкрав"!!! 7.Підвищення відповідальності суддів і працівників МВС.
  8.Підняття зарплат працівникам соц.структур і особливо МВС(щоб краще за роботу тримались)
  9.Не шукайте воргів серед один одного-ми всі одинаково чи на Сході чи на Заході рівноцінно і рівноцінно є громадянами України і саме народ єносієм влади і делагував право вершити його волю своїм вибраням! І саме народу давали присягу всі силовики і військові а не чинушам! Памятайте обкрадають і обдурюють не "бендери чи москалі...а саме ті нашіобранці яких ми обрали,або дали можливість бути обраними..." - згадайте Макіавелі - "...народ заслуговує на таку владу яку має..."!!! Вас всіх таке влаштовує - мало саджали,стріляли,обкрадали,вимагали
  ...всі маєте можливість їздити на хороши хавто,вчитись гідно або щоб діти вчились ваші або працювати, відпочивати...???!!! А вони мають ВСІ!!

  відповісти цитувати поскаржитись

 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • колбасник 19 грудня 2013, 12:19

  дирка у мозгахкожного политика... а если посмотреть хронологию всех лет начиная с юли и заканчивая 2013 годом то эти "диркы" вже составляють решето..проблема в политиках в том, что ни один не смотрит вперед, каждый думает что не он у власти и не ему стыбзить этот миллион

  відповісти цитувати поскаржитись

 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук