Проект «Енергоефективні школи» вчить школярів заощаджувати енергію заради економії у майбутньому

Суспільствоновини компаній, 2 жовтня 2018, 12:44 401 0

Освітньо-соціальний проект ДТЕК «Енергоефективні школи» ушосте стартував в Україні. Він згуртовує школярів з усіх областей, щоб навчити їх заощаджувати енергоресурси, а також сформувати навички раціонального використання енергії.

Менеджер дирекції з регіональної політики в ДТЕК Енерго Аліна Зуйковська розповіла, що загалом проект об’єднує більш ніж тисячу шкіл по цілій Україні.

«Розпочалась чергова хвиля проекту «Енергоефективні школи». Основним його здобутком є не тільки те, що учні та батьки вчаться економити енергоресурси, а насамперед – це проект про цінності України. І ось у Бурштині відбулась урочиста подія: там зібрались учні з трьох міст, які разом братимуть участь в проекті. Діти будуть вчитися у віртуальних класах, виконувати завдання з енергоефективності та брати участь у різноманітних соціальних активностях», – зазначила вона.

Учасниця минулої хвилі проекту, учениця 10 класу Бурштинської гімназії Тетяна розповіла, що вони у командах виконували багато цікавих завдань та тестів. Наприклад, діти обладнали «розумний будинок», «заробляли гроші», а потім витрачали їх на купівлю батарей, предметів утеплювання чи освітлення для віртуального будинку.

Крім того, учні трьох Бурштинських шкіл організували насичену розважальну програму для гостей із Добротвора та Зеленодольська. Діти проводили спільні чаювання, майстер-класи, а ще – разом висадили на території Бурштинської школи № 3 Алею миру.

Директор Добротвірської загальноосвітньої школи Василь Нецик впевнений, що цей проект згуртовує учнів та навчає їх бути ощадливішими. Він вірить, що ці діти – нове покоління українців, яке забезпечить нашій країні більше відновлювальної енергії.

До того ж, курс проекту «Енергетивні школи» сертифікований Міністерством освіти України і відповідає головним критеріям освітньої реформи у межах «Нової української школи».

Денис Шмигаль, директор ДТЕК Бурштинської ТЕС стверджує, що цей проект дає дітям основу та базові знання про правильне використання енергії та важливість її економії.

«Чому проект розповсюджуються на дітей? Бо вони виростуть, і вони – нове покоління, яке буде берегти енергію. Діти вчаться бути відповідальними, правильно ставитися до енергетичних ресурсів. Проект важливий і тим, що він об’єднує країну», – наголошує він.

Довідка

Енергоефективні школи – інноваційна програма навчання з енергоефективності для дітей 14–16 років, розроблена за підтримки ДТЕК та спрямована на виховання екологічних цінностей, відповідального ставлення до споживання енергоресурсів і формування навичок раціонального використання енергії. Проект реалізується з 2012 року і на сьогодні охоплює майже 1000 шкіл України у всіх 23 областях. За час його проведення обсяг викидів вуглекислого газу (СО2) в атмосферу зменшився майже на 5 тис. тонн.

Торік проект «Енергоефективні школи» став найкращим у номінації «Внесок у досягнення Мети сталого розвитку ООН № 12», а у 2015-му отримав гран-прі Всеукраїнського конкурсу «Найкращі соціальні проекти України».

Безкоштовна онлайн-платформа проекту – за посиланням: energyschool.org.ua.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук