Я ріс у сім'ї алкоголіків і страх переступити поріг батьківського дому мене переслідував щодня. Боявся зайти в хату й побачити матір із батьком, які вбили одне одного під час сварки чи просто померли через пиятику. Тому розумію відчуття дитини, сім'я якої зруйнована через алкоголь чи наркотики. Можливо, мені й простіше працювати з дітьми, які проживали у неблагополучних родинах або є сиротами. Їх світ – зрозумілий для мене.
Думаю, що саме з дитинства Господь готував мене до служіння безпритульним. Наприклад,
«Педагогічну поему» Антона Макаренка у підлітковому віці я прочитав тричі і навіть не підозрював про те, що вже будучи дорослим напишу «Непедагогічну поему». Це книга про роботу зі складними хлопчиками та дівчатками у наш, пострадянський період.
Зрештою, мої прийомні діти теж були безпритульними. Наприклад, Миколу ми знайшли на вулиці, коли йому було 2,5 роки. Він замість «Коля» казав «Кока», а на запитання: «Де ти мешкаєш?» показував сміттєзвалище й ганчірки, в які заривався там. Так і ночував. До цього він на власні очі бачив, як забили трубами його батька, а ще кожного дня нюхав 40 тюбиків клею…