Прокуратура: Підстав затримувати Авакова немає
Червонозаводський районний суд Харкова скасував постанову про затримання та взяття під варту обвинуваченого у перевищенні влади та службових повноважень екс-губернатора Харківщини Арсена Авакова у зв’язку з обранням його народним депутатом України.
«У понеділок, 10 грудня, набуло чинності рішення Червонозаводського районного суду Харкова, яким, у зв’язку з обранням народним депутатом України Арсена Борисовича Авакова, скасовано обрані раніше запобіжний захід у вигляді взяття під варту та дозвіл на його затримання. Отже, підстави для затримання Арсена Авакова на даний момент відсутні», - повідомили у прес-службі прокуратури Харківської області.
Прес-секретар Авакова Наталія Статівко поки не коментує факт повернення екс-губернатора та його плани роботи в парламенті.
Нагадаємо, сьогодні Арсен Аваков повернувся в Україну.
26 січня 2012 р. прокуратура Харківської області порушила кримінальну справу проти А.Авакова за ч. 3 ст. 365 (перевищення влади або службових повноважень, що спричинили тяжкі наслідки). Його підозрюють у причетності до незаконної зміни цільового призначення і передачі у власність 55 га державних земель вартістю понад 5,5 млн грн.
Після цього він виїхав до Італії. Пізніше Авакова оголосили у міжнародний розшук і затримали в Італії. Його адвокати надали суду документи, які свідчили про переслідування А.Авакова в Україні, і довели, що ці переслідування відбуваються за політичними мотивами. Тому суд звільнив його з-під варти. Українська влада просила Італію про екстрадицію А.Авакова. 3 листопада голова Центральної виборчої комісії Володимир Шаповал заявив, що А.Аваков одержує депутатську недоторканність з моменту встановлення результатів парламентських виборів і не може бути затриманий.