Прокуратура виявила численні порушення прав пацієнтів у Львівській психіатричній лікарні

Прокуратура виявила численні порушення прав пацієнтів у Львівській психіатричній лікарні
Львівська обласна клінічна психіатрична лікарня

Львівська прокуратура виявила численні порушення умов утримання та надання медичної допомоги хворим, які потребують примусового психіатричного лікування у Львівській обласній психіатричній лікарні.

Зокрема, як повідомляє прес-служба прокуратури Львівської області, під час вивчення медичної документації хворих, які перебувають на обліку у лікаря-психіатра і до яких застосовано примусові заходи медичного характеру виявили відсутність рішення суду та висновків комісії лікарів-психіатрів про необхідність продовження такого лікування. Також незважаючи на висновки комісії лікарів-психіатрів про необхідність припинення амбулаторного лікування, окремих пацієнтів продовжують примусово лікувати.

«Виявлені непоодинокі порушення вимог законодавства, що регламентує забезпечення хворим належних матеріально-побутових умов утримання, вимог санітарії та гігієни, а також дотримання їх прав. Не відповідає вимогам Закону стан медикаментозного забезпечення хворих та їх харчування», – йдеться у повідомлення прокуратури.

За словами головного лікаря обласної клінічної психіатричної лікарні Олександра Фільца, хворі справді живуть в умовах, які не відповідають стандартам через те, що держава не виділяє достатньо грошей на їх утримання.

«Прокуратура виявляє у нас такі порушення практично щомісяця. Наприклад, вони пишуть, що хворі недостатньо харчуються, або про те, що їм недостатньо місця. Це правда, бо лікарня за радянських часів була розрахована на 2300 хворих, зараз у ній перебуває 2400 хворих, а збудована вона на 700. Їдять вони на 10 гривень, бо держава стільки виділяє на триразове харчування. Ліків нема? – Так, бо на кожного хворого виділяють 36 копійок на день. Цього року держава не виділила жодної копійки на ремонти. А в нас 32 будівлі та 22 гектари території. Як можна жити в таких умовах?», – риторично запитує головний лікар психіатричної лікарні.

Під час перевірки прокуратура також виявила, що посадові особи лікарні порушують права пацієнтів. Зокрема адміністрації лікувальних закладів не посприяли оформленню паспортів 58 особам, чим позбавили їх права на допомогу по загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню, пенсії та оформлення інвалідності.

Окрім того, через втечу одного із пацієнтів, який потребував примусового лікування під посиленим наглядом у прокуратурі відкрили кримінальне провадження за службову недбалість.

Державна фінансова інспекція у Львівській області під час перевірки комунального закладу «Львівська обласна клінічна психіатрична лікарня» виявила правопорушення, що призвели до недоотримання власних надходжень установою на суму понад 138 тис. грн та незаконного використання бюджетних коштів на суму більше 130 тис. грн.

«Це були невчасно виплачені гроші за дослідження в лікарні. На той час, коли проходила перевірка, лікарні не доплатили 138 тис. грн. На час завершення ревізії заборгованість була погашена повністю», – прокоментував ZAXID.NET Олександр Фільц.

За матеріалами перевірки ДФІ у Львівській області Львівська місцева прокуратура №3 розпочала кримінальне провадження за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.367 КК України (службова недбалість)

Загалом, за повідомленням прокуратури, у 2016 році в сфері надання примусової медичної допомоги у психіатричних лікарнях за результатами перевірок трьох осіб притягнули до дисциплінарної відповідальності та зареєстрували два кримінальні провадження.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук