Прокуратура звернеться до суду щодо комунальних тарифів
Міський голова Львова Андрій Садовий запевняє, що прокуратура міста «автоматично» звертається до суду у разі, якщо депутати відхиляють її протест. Це стосується, зі слів мера, й ухвали, якою депутати Львівської міської ради 10 листопада відхилили протест прокуратури міста на ухвалу про скасування тарифи на комунальні послуги. Про це мер повідомив 15 листопада на брифінгу.
На запитання ZAXID.NET, чи відомо меру, якою є реакція прокуратури міста на відхилення депутатами згаданого протесту, Андрій Садовий сказав: «Та тут реакція однозначна – позов у суд. Не знаю, чи юридично це вже зроблено, але це автоматично відбувається: якщо депутати відхиляють протест прокуратури, прокуратура автоматично звертається в суд, і цей позов автоматично зупиняє дію ухвали».
«Мені взагалі є абсурдним голосування по цьому питанню. Маю на увазі мінусове голосування (за відхилення протесту прокуратури, – ред.). Всі чітко розуміють, що ця ухвала не витримує жодної критики, вона є антизаконною… Навіщо входити в суперечки? Депутати повинні показувати приклад роботи, опираючись на законодавство про місцеве самоврядування. Ми повинні думати, як допомогти, а не створювати проблему. Судова система так буде мати ще одну справу. Шкода», – додав Андрій Садовий.
Як інформував ZAXID.NET, депутати Львівської міської ради 10 листопада відхилили протест прокуратури міста на ухвалу, якою вони скасували регламентування тарифів на комунальні послуги. За відхилення протесту проголосувало 59 депутатів.
Нагадаємо, Львівська міська рада отримала протест прокуратури міста Львова на ухвалу Львівської міської ради №857 від 29.09.2011 «Про скасування рішення виконавчого комітету від 31.05.2011 №561 (зі змінами)». Протест прокурора зупинив дію опротестованого акта і підлягає обов’язковому розгляду відповідним органом або посадовою особою у десятиденний термін після його надходження.
24 жовтня речниця обласної прокуратури Мар’яна Гайовська повідомила, що прокуратура міста Львова перевіряє ухвалу сесії Львівської міської ради, якою було скасовано тарифи на комунальні послуги.
20 жовтня депутати подолали вето мера Львова Андрія Садового на ухвалу, якою було скасовано рішення виконкому щодо визначення тарифів на утримання будинків та прибудинкових територій у Львові. За це рішення проголосували 63 депутати. Більшість із них - депутати "Свободи". Підтримали їх депутати від Партії регіонів, партії "Пора", партії "УДАР" та Народного руху.
Зауважимо, 26 жовтня «свободівці» заявили журналістам, що мають намір відхилити на наступній сесії Львівської міської ради відповідний протест прокуратури