Пропозиція Мінфіну підвищити адвалорну ставку на сигарети лобіює інтереси одного з виробників

Суспільство20 вересня 20162770

Кроки Мінфіну в сторону підвищення адвалорної ставки виглядають як лобіювання інтересів одного виробника на шкоду іншим, і, практично, на шкоду державному бюджету.

Про це в коментарі «Діловій столиці» заявив професор, доктор економічних наук, завідувач кафедри менеджменту та адміністрування Національного університету харчових технологій Михайло Міненко.

«При підвищенні адвалорної складової ціновий розрив між дорогими і дешевими сигаретами стає ще більш значним. Адже виробник дешевих тютюнових виробів не платить адвалорний акциз. А виробнику дорогих сигарет доведеться платити ще більше», – пояснив експерт і зазначив, що споживач дорогих сигарет вже сьогодні платить на 20% більше акцизного податку (або понад 2,2 гривні з кожної пачки сигарет), ніж споживач більш дешевих сигарет.

На його думку, істотна різниця в ціні буде стимулювати курців переходити на споживання більш дешевих продуктів, тобто сигарет певного виробника.

«Таким чином, виробники цигарок і дешевих сигарет без фільтру (більш небезпечних для здоров'я), що займають 80% ринку і генеруючи в сукупності лише 10% (!) акцизного податку, виявляються в безсумнівному виграші від підняття адвалорної ставки. Ще трохи і їх конкуренти – виробники дорогих сигарет (генеруючи інші 90% тютюнового акцизу!) будуть взагалі витіснені з ринку», – важає експерт.

За його словами, від таких дій програє і державний бюджет.

Експерт також зазначає, що адвалор не мотивує виробника підвищувати ціни на тютюнові вироби, тобто сигарети залишаються найбільш доступним «задоволенням», в той час, як всі інші товари суттєво дорожчають.

«До того ж, величезна різниця між ціною тютюнових виробів в Європі і в Україні стимулює контрабанду», – стверджує Міненко.

Крім того, на його думку, підвищення адвалору ніяк не наближає Україну до виконання вимог Директиви ЄС щодо мінімальної ставки акцизного податку – 90 євро за тисячу сигарет.

«Для цього потрібно, в першу чергу, рівномірно підвищувати ціни на всі сигарети і, одночасно, підвищувати мінімальне акцизне зобов'язання і специфічний компонент», – вважає Міненко.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук