<

Просто - це не завжди геніально

"Ла-ла-ла" не може бути частиною ідентичності

БлогиСергій Кошман , 10 листопада 2014 99
Сергій Кошман
Координатор Ініціативи "Культурний цех"

З сумом спостерігаю за стрімким зростанням такого феномену як "антиросійська ідентичність" українців. Ця ідентичність ніби зрозуміла, проста, невибаглива, поширюється швидко.

Натомість, розвиток "сучасної української" ідентичності процес дуже складний, повільний, часом неоднозначний, що потребує постійного широкого діалогу, розуміння, зміни світосприймання, освіти.

"Антиросійська ідентичність" здається дуже актуальною, універсальною, загальносвітовою. Це ілюзія, дещо спрощене, хибне сприймання дійсності. Важко уявити, наприклад, щоб француз або німець був насамперед "антиросіянин". Залежно від обставин, звісно він може бути "антиросіянин", десь у сьому чи восьму чергу.

На жаль, бачу все більше українців, які перш за все відчувають себе "антиросіянами". Зазвичай, у сучасної людини є набагато більш близькі та важливіші ідентичності ніж ті, що починаються на "анти-". На мою думку, не треба плутати фольклор різного ґатунку з тим, що дійсно об'єднує, що є частиною великої ідентичності. "Ла-ла-ла" не може бути частиною ідентичності. Я не хочу це співати замість діалогу, освіти та порозуміння.

Перед усім, треба будувати сучасну українську ідентичність, зрозумілу та передбачувану, цікаву та глибоку. Або нескладними маніпуляціями нас розчинять у вибагливому, великому та складному світі.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук