Провокація

Олег Гринчук, 24 листопада 201313536

У Львові сталася «провокація». Як написав у своєму профілі на фейсбуці мер міста Андрій Садовий «сьогодні (23.11.2013) у Львові відбулась річ, яка є ганьбою. Вдень понад 150 осіб в масках провели ходу з криками «Одна раса!», «Зігхайль!»…».

Окрім кельтських хрестів (символ сучасних неонацистів), які вже стали традиційною атрибутикою українських націоналістів, борці за білу расу несли в руках грецький прапор, що мало символізувати солідарність із елладською парламентською праворадикальною партією «Золотий Світанок».  Грецькі націоналісти агітують за вихід із Європейської Унії, атакують профспілкових активістів, здійснюють напади на сексуальні меншини, а нещодавно бойовики «Золотого світанку» вбили хіп-хоп співака Павлоса Фіссаса. Саме вбивство Фіссаса, стало причиною відкриття кримінальної справи проти лідерів парламентської фракції «Золотого Світанку».

На думку Андрія Садовго «більшість з провокаторів – не львів’яни». В певній мірі мер міста має рацію – щонайменше один із промовців, Євген Карась, є членом київського осередку ВО «Свобода» і являється помічником народного депутата Андрія Іллєнка. Також одіозний свободівець є «вождем» неонацистської організації С14, бойовики якої періодично здійснюють напади на активістів студентських профспілок.
Чому саме в такий спосіб молоді люди вирішили «вшанувати» загиблих у часи Голодомору українців, використовуючи кельтські хрести, прославляючи вождя і білу расу і позуючи зі всією своєю атрибутикою біля ратуші міста Львова, що на момент дійства вже була покрита прапором Європейської Унії?

Як слушно зауважив у своєму блозі політолог Антон Шеховцов:  «Саме така «картинка» зараз потрібна українській владі, щоб опорочити про-європейську налаштовану опозицію. Саме таку картину показував у 2004 році Ігор Шувалов на телеканалі «Інтер»: націоналісти під керівництвом Едуарда Коваленка проводили «марш УНА-УНСО» з гітлерівськими салютами в підтримку Віктора Ющенка.»

Важко пояснити подвійні стандарти ВО Свобода. В час коли керівники партії закликають українських громадян підтримати ЄвроМайдан, рядові свободівці агітують за «білу расу» і кричать «Зігхайль!». Тому залишається відкритим питання чи керманичі ВО «Свобода» свідомі дій своїх підлеглих?

Також, варто зазначити, що більшість із понад 150 молодиків – це колишні члени львівського активу організації «Автономний опір» (АО). Як відомо АО в останні місяці провадив активну кампанію проти нелегальних забудов у Львові. Це, в свою чергу, спровокувало конфлікт із міською радою, більшість якої становлять депутати від партії «Свобода». Активістів й активісток АО неодноразово атакували помічники народного депутата України Юрія Михальчишина. Конфлікт зі «Свободою», активна соціальна позиція стали причиною відходу від АО багатьох членів, які втім знайшли собі місце  на «Зігхайль парадах». 

В ці дні слід бути особливо обачним і не піддаватись на провокації, також важливо щоб громадськість країни розуміла, що неонацизм, правий радикалізм й ксенофобія,  віддаляють Україну від Європи і творять негативний образ для українського протестного руху.    

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук