Публічність у справі Кочнєвої може нашкодити, - МЗС
Уряд і Міністерство закордонних справ України роблять усе можливе для звільнення захопленої в Сирії українки Анхар Кочнєвої. В цьому запевняє перший заступник міністра закордонних справ Руслан Демченко.
«Ми системно працюємо над цим питанням, провадимо роботу і з сирійською стороною. Але я не хотів би нічого коментувати, оскільки публічність може серйозно нашкодити у вирішенні цього питання. Але повірте: і уряд, і міністерство роблять для її звільнення все можливе», – цитує Демченка агентство «Інтерфакс-Україна».
Як повідомлялося, Анхар Кочнєву викрали в Сирії в жовтні 2012 року бойовики з так званої Вільної сирійської армії.
Викрадачі журналістки погрожували розправитися з нею 16 грудня, якщо не буде виконано їхні вимоги про викуп у розмірі $50 млн.
Згодом сирійські повстанці оприлюднили відеозапис, на якому Анхар Кочнєва зізнається, що приїхала на Близький Схід з підробленим пропуском журналістки за наказом російських спецслужб.
17 грудня, командир угрупування повстанців Абу Джандаль заявив, що українська сторона відмовляється від переговорів, однак, повідомив про рішення відкласти страту українки Анхар Кочнєвої.