Путін: НАТО давно втратила свою основну функцію

Світ5 жовтня 20127082
Путін: НАТО давно втратила свою основну функцію
фото ТСН
Володимир Путін

Президент Росії Володимир Путін називає НАТО атавізмом «холодної війни» і сподівається, що Альянс трансформується в «чисто» політичну організацію.

Як повідомили у прес-службі Кремля, про це він сказала у Таджикистані під час зустрічі з військовослужбовцями російської військової бази, пише УНІАН.

«Я вважаю, що НАТО, яка склалася за часів «холодної війни», свою основну функцію давно втратила і незрозуміло, заради чого вона існує сьогодні», - сказав В.Путін.

Він зазначив, що немає протистояння двох систем, які одна з одною б змагалися. «Для чого вона залишається - по цей день незрозуміло. Я вважаю, що це в значній мірі атавізм холодної війни», - додав В.Путін.

При цьому він підкреслив, що існування цього блоку - геополітична реальність і Росія повинна з цим рахуватися.

Російський президент зазначив, що Альянс може грати позитивну роль, якщо діє за дорученням Ради Безпеки ООН.

В.Путін відзначив, що Росія готова вибудовувати з НАТО нормальні партнерські відносини. Зокрема, спільно вести боротьбу з наркотрафіком, з організованою міжнародною злочинністю, з піратством, з тероризмом і екстремізмом.

«На багатьох з цих напрямків у нас в цілому з країнами НАТО і з НАТО як організацією стосунки вибудовуються непогано», - вважає В.Путін. Разом з тим він заявив, що Росія хотіла б, щоб НАТО не виходила, як мінімум, за рамки своєї статутної діяльності, не розширювала сферу своєї діяльності за межі документів, якими кордони цієї діяльності визначені, а також не ставала б глобальною організацією.

На його думку, альянсу потрібно швидше трансформуватися у суто політичну організацію.

«Що стосується розширення інфраструктури, військової інфраструктури в бік наших кордонів, то це, звичайно, завжди викликало і буде викликати у нас обґрунтоване занепокоєння», - сказав він.

При цьому В.Путін нагадав, що коли об'єднувалася Німеччина, колишній Генеральний секретар НАТО тоді сказав: «Росія може бути впевнена, у всякому разі, в одному: що НАТО не буде рухатися до її кордонів». «Як ми бачимо, життя виявилася зовсім іншим, і на практиці військова інфраструктура НАТО до наших кордонів наближається», - сказав він і додав, що це створює реальні загрози для російської території.

Як повідомлялося, у Міноборони Росії зазначили, що переговори НАТО та Росії щодо розміщення систем протиракетної повітряної оборони зайшли в глухий кут.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія 2

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук