Путін згадав про Львів, коментуючи пропозицію віддати Калінінград

СуспільствоАК, 2 вересня 20161644319
Путін згадав про Львів, коментуючи пропозицію віддати Калінінград
фото Bloomberg

В інтерв’ю американському агентству Bloomberg президент Росії Володимир Путін заявив, що спроби перегляду підсумків Другої світової війни призведуть до дискусій про державну належність колишніх східних земель Німеччини, які зараз належать Польщі, а також Львова, який у 1918-1939 рр. входив до складу Польщі.

У ході інтерв’ю з приводу ймовірного близького вирішення проблеми двох російських Курильських островів, на які претендує Японія, шеф-редактор Bloomberg Джон Міклетвейт запитав Володимира Путіна про ймовірність повернення Калінінграду. У відповідь Путін заявив, що спроби перегляду підсумків Другої світової війни відкриють «скриньку Пандори».

«Тоді потрібно дискутувати не по Калінінграду, а загалом по східних землях Німеччини, по Львову, який був частиною Польщі, і так далі, і так далі», – заявив Путін.

Дослівно фрагмент розмови, що стосувався Львова, звучав так:

Джон Міклетвейт: Ви острів Тарабаров, наприклад, Китаю віддали в 2004 році, а от Калінінград, наприклад, може теж віддати?

Володимир Путін: Ми нічого не віддавали, це були території, які були спірними, і щодо них ми вели переговори з Китайською Народною Республікою протягом 40 років. Хочу на цьому наголосити – 40 років. І врешті-решт знайшли компроміс. Частина території остаточно закріплена за Росією, частина території остаточно закріплена за Китайською Народною Республікою.

Хочу підкреслити, що це стало можливим виключно, це дуже важливо, на тлі дуже високого рівня довіри, який склався на той час між Росією і Китаєм. Ви сказали про Калінінград...

Джон Міклетвейт: Це жарт, звичайно.

Володимир Путін: А я вам скажу без всіляких жартів. Якщо комусь хочеться почати переглядати підсумки Другої світової війни, давайте спробуємо подискутувати на цю тему. Але тоді потрібно дискутувати не по Калінінграду, а загалом по східних землях Німеччини, по Львову, який був частиною Польщі, і так далі, і так далі. Там є і Угорщина, є і Румунія. Якщо комусь хочеться розкрити цю «скриньку Пандори» і почати з нею працювати, – будь ласка, прапор в руки, починайте».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук