Рада безпеки ООН закликала усі країни припинити усі ядерні випробування

Резолюцію до Договору про всеосяжну заборону ядерних випробувань підтримали одноголосно

СвітРоман Ганкевич, 24 вересня 20161550
Рада безпеки ООН закликала усі країни припинити усі ядерні випробування
фото Reuters
Засідання Радбезу ООН

Рада безпеки ООН звернулася до восьми держав, від яких залежить набуття чинності Договору про всеосяжну заборону ядерних випробувань. У п'ятницю, 23 вересня, представники Радбезу ООН прийняли резолюцію із закликом до всіх держав без зволікання приєднатися до Договору, повідомляє Центр новин ООН.

«Рада безпеки ООН настійно закликає всі держави, які ще не підписали або не ратифікували Договір, особливо решта вісім держав... зробити це без подальшого зволікання», - йдеться в резолюції ООН.

Документ підтримали одноголосно, утримався тільки Єгипет.

Відзначається, що на сьогоднішній день Договір підписали 183 держави. 164 країни ратифікували цей документ. Проте для вступу Договору в силу, необхідно, щоб його ратифікували ще 44 країни, що володіють ядерним потенціалом. Поки це зробили 36 держав зі «списку 44-х». Тепер справа за вісьмома країнами: це Китай, США, Єгипет, Ізраїль, Індія, Іран, Пакистан і КНДР.

Рада Безпеки ООН висловився за якнайшвидший вступ Договору в силу. У своїй резолюції члени Ради рекомендували всім державам утримуватися від проведення випробувальних вибухів ядерної зброї або будь-яких інших ядерних вибухів. Вони висловили вдячність країнам, які ввели національні мораторії на ядерні випробування ще до вступу Договору в силу.

Члени Ради також нагадали про те, що п'ять держав, що володіють ядерною зброєю (Великобританія, Китай, Росія, Франція та США), дали країнам, що не володіють такими арсеналами, гарантії безпеки. Сьогодні Рада підтвердила, що такі гарантії зміцнюють режим ядерного нерозповсюдження.

Окрім того була відзначена ефективність роботи Тимчасового технічного секретаріату Договору, зокрема, його можливості із ведення сейсмологічних спостережень.

Нагадаємо, 9 вересня Північна Корея здійснила випробування свого самого потужного ядерного заряду. Тоді уряд КНДР заявив про можливість доставляти ядерну зброю за допомогою балістичних ракет.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук