Рада проголосувала за реформу «Нафтогазу»

ЕкономікаО.Г., 4 липня 20141800

Верховна Рада у першому читанні прийняла урядові законопроекти про запровадження надзвичайного стану в енергетиці і реформу «Нафтогазу».

Депутати віддали за прийняття в першому читанні реформи «Нафтогазу» 229 голосів, а за можливість запроваджувати надзвичайний стан в енергетиці – 237 голосів. У той же час ні Компартія, ні нова група «За мир та стабільність» жодного голосу за енергетичні ініціативи уряду не дали.

Як повідомляв ZAXID.NET, 3 липня Рада не спромоглася проголосувати за реорганізацію «Нафтогазу». 

Якщо буде загроза безпечному енергетичному постачанню в Україні, прийнятий законопроект  дасть уряду можливість запроваджувати спеціальний стан, так званого надзвичайного стану в енергетиці.

Також Україна розділить «Нафтогаз-України» та створить на його базі дві компанії: ПАТ «Українська газотранспортна система», яке буде займатись виключно прокачкою газу, і друге - ПАТ «Українські газові сховища», яке займатиметься виключно оперуванням накопичення газу у сховищах.

Такий розподіл дозволив би підвищити економічну ефективність нафтогазової галузі в Україні. При цьому реформа «Нафтогазу» не передбачає передачі прав власності на газотранспортну систему та підземні сховища України.

Нині за транзит газу і підземні сховища газу відповідає компанія «Укртрансгаз», яка входить до структури НАК «Нафтогаз України».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук