Рада провалила реорганізацію "Нафтогазу"

Депутати Верховної Ради не проголосували за реорганізацію НАК "Нафтогазу-Україна". За законопроект, яким  планувалось реформування системи управління Єдиної газотранспортної системи України, проголосували лише 170 депутатів.

Нагадаємо, Кабінет Міністрів України на засіданні 4 червня ухвалив рішення про створення ПАТ «Українська газотранспортна система» і «Українські газові сховища» на базі НАК «Нафтогаз України». Планувалось створення двох акціонерних компаній зі 100% власністю. Де «Українська газотранспортна система" мала б займатися виключно прокачкою газу, а «Українські газові сховища» - оперуванням накопичення газу у сховищах Такий розподіл дозволив би підвищити економічну ефективність нафтогазової галузі в Україні. При цьому реформа «Нафтогазу» не передбачає передачі прав власності на газотранспортну систему та підземні сховища України.

Зараз за транзит газу і підземні сховища газу відповідає компанія «Укртрансгаз», яка входить до структури НАК «Нафтогаз України».

Щоправда, міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings заявляло, що поділ НАК «Нафтогаз Україна» на дві компанії зробить їх операційно більш слабкими. За прогнозами агентства, рішення розділити стабільну виручку від транзиту газу і видобутку та зберігання, скорочує диверсифікацію і може призвести до того, що дві нові компанії будуть операційно більш слабкими.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук