Верховна Рада ухвалила закон про підтримку культури під час карантину

Закон передбачає, зокрема, зменшення орендної плати для закладів культури, які не можуть використовуватися через карантин

КультураАнна Журба, 16 червня5150

Верховна Рада ухвалила в другому читанні законопроект про підтримку сфери культури, туризму, креативних індустрій, малого та середнього бізнесу на час карантину. Відповідний документ під час пленарного засідання 16 червня підтримали 343 нардепи.

Закон передбачає:

  • зниження плати за оренду майна, яке підприємці чи заклади культури не могли використовувати сповна під час карантину;
  • скорочення на 50% вартості послуг Концерну радіомовлення, радіозвʼязку та телебачення для телерадіоорганізацій і провайдерів, які використовують радіочастотний ресурс до кінця року;
  • зміни до закону про рекламу щодо роботи радіо;
  • допустиму державну допомогу бізнесу, який зазнав втрат під час карантину;
  • державну підтримку на розвиток кіноіндустрії у вигляді субсидій в обсязі до 100% загальної кошторисної вартості проекту; відповідний порядок та умови отримання такої допомоги має розробити Кабмін;
  • забезпечення діяльності Українського культурного фонду, виконання покладених на фонд функцій та повноважень у межах кошторису.

Нагадаємо, що напередодні голосування українські музиканти записали відеозвернення до представників влади з проханням проголосувати законопроект із правками, необхідними для захисту авторських прав, – так звану поправку В’ятровича. Артисти акцентують увагу на взаємозв’язку сфери авторських прав та економіки, а також на систематичному потраплянні України у список країн, де найбільше розповсюджене піратство. Проте депутати не проголосували відповідну правку.

Діяльність закладів культури почали дозволяти з 10 червня – при дотриманні низки умов. Частина областей, у тому числі Львівщина, карантин для культури поки що не послабила через зростання рівня захворюваності.

Додамо, що у травні в понад 20 містах України пройшла акція «Стоп культурний карантин», яка мала привернути увагу уряду до культурної індустрії та труднощів, які їй спричинив карантин. У Києві, Львові, Харкові, Одесі та інших містах у різних точках в небо направили промені світла.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук