Рада Європи відправила у Крим місію з прав людини

СвітЮлія Поліковська, 25 січня 20160
Рада Європи відправила у Крим місію з прав людини
Генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Ягланд

Генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Ягланд оголосив рішення відправити сьогодні, 25 січня, в анексований Криму місію для оцінки ситуації з дотриманням прав людини на півострові. Про це йдеться у повідомленні прес-служби Ради Європи.

«Понад 2,5 млн людей живуть в Криму, всі вони охоплені Європейською конвенцією з прав людини і мають мати можливість користати з цього», – сказав Ягланд.

Він зазначив, що впродовж більше року жодній делегації з міжнародних організацій не вдалося потрапити туди.

«Місія буде проводитися в умовах повної незалежності і не буде мати справу з будь-якими питаннями, пов’язаними з територіальним статусом Криму», – заявив Ягланд і додав, що «це допоможе нам отримати зрозумілу і вичерпну інформацію про становище в галузі прав людини і переконатися, що люди Криму не забуті».

Мандат місії охоплює всі основні питання прав людини, включаючи свободу вираження думок і свободи засобів масової інформації; свобода асоціацій і зборів; права меншин; місцеві і самоврядування; боротьба з корупцією та умов утримання у в’язницях.

Очолить місію швейцарський дипломат Жерар Студман. Йому будуть допомагати троє членів секретаріату Ради Європи.

Планується, що доповіді та рекомендації за підсумками роботи місії у Криму будуть представлені генсекретарю Ради Європи у кінці лютого або березня.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук