Расмуссен: Україна може заручитися підтримкою країн-членів НАТО

СвітРоман Ганкевич, 15 травня 20144871
Расмуссен: Україна може заручитися підтримкою країн-членів НАТО
фото NATO
Андерс Фог Расмуссен отримує нагороду на міжнародній конференції GLOBSEC 2014.

НАТО, як організація, не має військової техніки чи засобів розвідки, щоб надати конкретну військову допомогу Україні, але це питання може вирішитися шляхом двосторонніх домовленостей між Україною та окремою країною-членом Альянсу.

Про це генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен, повідомив відповідаючи на запитання учасників конференції «Форуму глобальної безпеки» (GLOBSEC 2014), яка відбулася в Братиславі в четвер, 15 травня.

«Дозвольте мені нагадати, що у НАТО немає військової техніки. НАТО як організація не має розвідувальної служби. Ми залежимо від окремих членів альянсу. Таким чином, питання про військову техніку, засоби розвідки, комунікації та інші має вирішуватися на двосторонній основі між Україною та окремими членами НАТО», - сказав він.

За словами генерального секретаря, Україна направила в Брюссель список прохань про допомогу, і в НАТО на нього позитивно відреагували. Прохання стосуються тих сфер, в яких Альянс може надати реальну допомогу.

«Ми вирішили розширити наші партнерські проекти в проведенні військової реформи, модернізації Збройних сил України, нарощувати здатність оперативної взаємодії, у тому числі участь України в навчаннях НАТО і т.д. Таким чином, ми вже багато робимо як Альянс, і я передбачаю, що будемо робити більше», - зазначив генсек.

Він також нагадав, що існує значна різниця між статусом члена НАТО і положенням партнера, але не члена НАТО, якою є Україна. Стаття 5 Північноатлантичного договору, яка встановлює обов'язки колективної оборони, відноситься тільки до членів НАТО.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук