Реабілітаційний центр для поранених бійців за американським зразком відкриють в Україні

Кошти на відкриття такого центру зібрала українська діаспора

Двійник американського реабілітаційного центру «Next Step», що діє у Каліфорнії, відкриють в Ірпені Київської області. Його створять на пожертви української діаспори в США, зібраних організацією «Revived Soldiers Ukraine», яка допомагала із реабілітацією українських поранених бійців у Лос-Анджелесі, повідомив «Голос Америки».

«Це все було за кошти, які були зібрані з благодійників в Америці. Тобто діаспора збирала ці всі кошти... Люди зацікавлені, вони хочуть допомагати, вони знають про нашу ситуацію, і в нас є донори, які відсилають чеки по 15-30 тис. доларів», – розповіла директорка української філії фонду «Revived Soldiers Ukraine» Юлія Сташків.

За її словами, утримання одного українського пацієнта в Америці коштує майже як і створення центру в Україні.

«І виникла ідея разом з Іриною Ващук, яка є президентом цього фонду, відкрити реабілітаційний центр в Україні», – додала вона.

Центр розрахований для поранених зі спинальною травмою, тому все пристосовано для людей на візках. Реабілітаційний зал облаштовуватимуть за каліфорнійським зразком. Наразі більшість тренажерів уже пливе в Україну з Нью-Джерсі.

Однак в Україні також є люди, які підтримали створення центру, а саме – велосипедист Ярослав Попович подарував свій велотренажер, а футболіст Владислав Ващук обіцяє підключитися до фандрайзингу.

Ідея створення центру належить двом подругам, колишнім спортсменкам. Одна зараз живе в Америці, інша – в Києві. Від початку війни вони відправляють поранених бійців лікуватися в США, уже допомогли 26 учасникам АТО.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук