Замість «фантомних» доріг – комфортні автошляхи. Класні новини для водіїв

За два роки на Львівщині реконструюють 230 км непридатних для проїзду доріг

14:58, 24 березня 2021

…Якщо сьогодні запланувати поїздку на авто з Жовкви до Кам’янка-Бузької, Google Maps запропонує маршрут трасою Т-14-25. Однак десь на половині шляху, біля села Зіболки, дорога зникне – попереду ліс, бездоріжжя і шлях, який ніколи не бачив асфальту.

Ремонт дороги Т-14-25

Щось схоже на дорогу з’явиться знову десь приблизно за 8 км, біля села Батятичі. Ця ділянка – одна з доріг-«фантомів» Львівщини – які існують лише на карті, але не в реальності.

Ремонт дороги Т-14-25

Тому поряд з такими масштабними проектами як Північний обхід Львова, Велике транзитне кільце чи Мале Карпатське коло, маємо ще одну амбітну і цілком реальну мету – аби впродовж двох років на Львівщині зникли усі «фантомні» дороги. Це 230 км, у яких від доріг є хіба назва, а насправді – це або відсутнє, або взагалі не придатне для проїзду дорожнє покриття.

Свіжий асфальт на відремонтованій частині дороги Т-14-25

Таких ділянок, що належать до компетенції Служби автомобільних доріг, у Львівській області є п'ять.

#1 Жовква – Кам’янка-Бузька

Ця дорога, про яку вже згадував вище, стане частиною Великого транзитного кільця. Вона поєднує не лише два райони: Жовківський та Кам'янка-Бузький, а й дві траси: Тернопіль – Львів – Рава-Руська та Львів – Радехів – Луцьк. Відремонтована ділянка дозволить водіям значно зменшити час перебування в дорозі.

Ми розширюємо проїзну частину до 8 метрів, відремонтуємо міст через річку Желдець, а у межах населених пунктів будуть облаштовані тротуари, зовнішнє освітлення та дощова каналізація. Частину ремонтних робіт ми вже почали виконувати у 2020 році, цього року – плануємо завершити.

#2 Червоноград – Рава-Руська

52,6 км цієї прикордонної дороги перебувають у жахливому стані. Її капітальний ремонт можна було розпочати ще 4 роки тому: у 2017 році польська компанія DROG-BUD виграла тендер на капітальний ремонт дороги. Було укладено договір, однак через труднощі із документацією старт робіт постійно відкладався. Зараз ми вирішили усі бюрократичні нюанси і плануємо у квітні розпочинати цей довгоочікуваний ремонт. Загалом роботи триватимуть два роки і по завершенні ми отримаємо нову комфортну дорогу з якісним дорожнім покриттям, тротуарами, мостами та освітленням у межах населених пунктів.

#4 Грушів – Немирів

Пункт пропуску через державний кордон України Грушів – Будомєж було урочисто відкрито ще у 2013 році. Його повністю облаштували за кошти Польщі та ЄС, водночас Україна взяла на себе зобов’язання відремонтувати дорогу до митного переходу. З того часу було багато обіцянок це зробити, однак все завершилось будівництвом лише 3 км дороги. Пригадую випадок, як поблизу Грушева заблукали італійські туристи. Вони їхали по навігації, однак після цих 3 км попали просто в поле.

У результаті, ми отримали сучасний митний перехід, але з українського боку до нього веде лише дорога-«фантом». А в YouTube можна знайти чимало відео з лайфхаками користувачів, як добратись до цього переходу з мінімальною шкодою для авто.

Тому ми маємо ціль впродовж найближчих двох років зробити реконструкцію цього автошляху. Це зробить більш привабливим митний перехід, а у перспективі – дасть поштовх до облаштування нових пунктів пропуску на українсько-польському кордоні.

#3 Рівне – Млинів – Берестечко

Тут потребує ремонту 94 км. У межах Львівської області найбільш катастрофічною є ділянка від Буська до Курович. Тут теж буде влаштоване нове асфальтне покриття, і після ремонтних робіт це буде дорога третьої категорії.

#5 Куровичі – Рогатин

Ще одна дорога в аварійному стані, про ремонт якої говорили багато років. Загалом плануємо відновити 30 км дорожнього покриття. Тендер уже проведено, визначено переможця, і невдовзі розпочнуться роботи.

Масштабну реконструкцію таких доріг ми розпочали у 2020. І вже маємо приклади, коли замість ґрунтових чи аварійних ділянок є комфортні дороги. Наприклад, Самбір-Борислав – це одна з найбільш мальовничих доріг. Чи відремонтована Дрогобич-Щирець, яка дозволяє дістатись до Трускавця, економлячи 50 км і щонайменше півгодини часу.

Сьогодні ми бачимо, як змінилась завантаженість траси М-06 Київ-Чоп після того, як ми здійснили капітальний ремонт доріг Львів – Пустомити – Меденичі та Східниця – Пісочна. Трафік на М-06 знизився приблизно на 30 відсотків.


Відновлена дорога зі Східниці до Пісочної

Перевтілення доріг-«фантомів» у комфортні та якісні автошляхи є частиною стратегії Служби автомобільних доріг у Львівській області на найближчі 5 років. Мета така - впродовж 2021 та 2022 року відновити і зробити ремонт існуючих доріг, і паралельно починати реконструкцію та будувати нові. Адже для розвитку потрібно якісно нові та безпечні проекти. Тому – працюємо далі!