Реставратори заново складуть мозаїку з «Океану» з майже мільйона частинок

Відновлення львівської мозаїки з рибами може коштувати забудовнику 80-100 тис. доларів

16:33, 20 серпня 2019

Власник колишнього магазину «Океан» зібрав 80% зруйнованої мозаїки з рибами, щоб реставратори змогли її відновити. Забудовнику доведеться заплатити за таку роботу 80-100 тис. доларів. Про це ZAXID.NET повідомив син львівського художника Володимира Патика, за ескізами якого створили відому мозаїку, Остап Патик, який погодився допомогти забудовнику у відновленні мозаїки.

«Реставратори провели дослідження цього об’єкту, і є збережено 12% оригінальної кладки. Це вже перша підстава, щоб назвати цю роботу реконструкцією. Забудовник витягнув з розвалин майже 80% оригінального матеріалу, який зараз посортований і почищений. Його нормально можна використати при реконструкції. Якщо цього матеріалу не вистачить, то по монастирях Львівщини є така сама стара смальта (матеріал, з якого викладають мозаїку), яку можна в них відкупити. Тому фізично така можливість є. Якщо є добра воля забудовника і міської ради, треба це зробити», — заявив Остап Патик.

Він наголосив, що особисто співпрацює із забудовником і наглядатиме за виконанням робіт.

Роботи з відновлення мозаїки, за словами Патика, можуть тривати 2-3 місяці. Робота складна, адже доведеться фактично складати докупи майже мільйон частин мозаїки.

«Кожен кам’янець шліфується вручну, підколюється, чиститься і кладеться на своє місце», – розповів Остап Патик.

Якісне відновлення мозаїки може коштувати забудовнику чималих коштів, адже смальта, яку використовують для подібних робіт, недешева. Дорого оцінюють свою роботу і фахівці-реставратори.

«Після зроблення рельєфу, можна буде точно порахувати, скільки матеріалу треба докупити. Сьогодні кілограм смальти коштує 35 євро, тому це будуть значні витрати. Точну цифру мені озвучити важко. Але це є в межах 80-100 тис. доларів», – каже Остап Патик.

Як раніше повідомляв ZAXID.NET власник колишнього магазину «Океан» Володимир Швед пообіцяв відновити мозаїку з рибами власним коштом. Окрім того, він зобов’язався передати місту 1000 м² для відкриття там дитячої школи художнього і музичного спрямування.

Про руйнування мозаїки з рибами стало відомо 18 липня, після чого виконавчий комітет Львівської міськради скасував містобудівні умови і обмеження компанії-забудовнику ТзОВ «Компанія Ріел-Естейт Груп». Окрім того, інспекція Держархбудконтролю у місті Львові заборонила будь-які роботи на місці колишнього магазину «Океан», а за знесення мозаїки забудовнику загрожував штраф. Після цього випадку у Львові вирішили дослідити та облікувати усі мозаїки, створені за часів Радянського союзу.