Після знищення мозаїки на «Океані» мерія заборонила там нове будівництво
Забудовник називає знищення мозаїки «перенесенням»
Львівська міська рада скасувала містобудівні умови і обмеження забудовнику «Ріел-Естейт Груп», який під час перебудови магазину «Океан» на вул. Володимира Великого знищив відому мозаїку з рибами. На місці, де планували збудувати новий продуктовий маркет, облаштують громадський простір або мистецький хаб. Відповідне рішення прийняв виконавчий комітет Львівської міської ради під час позачергового засідання 19 липня.
Нагадаємо, 18 липня забудовник зруйнував відому мозаїку із зображеннями риб, створену у 1982 році за ескізами львівського художника Володимира Патика. Отримуючи містобудівні умови і обмеження у лютому цього року на реконструкцію магазину «Океан» на вул. Володимира Великого, 26а, забудовник пообіцяв зберегти мозаїку. Про те, що забудовник має зберегти мозаїку, свідчили і візуалізації будівництва. Кілька місяців стіну з мозаїкою справді не рухали, однак потім раптово її знесли.
У зв’язку із тим, що забудовник не виконав домовленостей з мерією, виконком 19 липня скасував йому містобудівні умови і обмеження. Згідно з рішенням виконкому, мерія також звернеться до Держархбудінспекції про скасування дозволу на початок будівельних робіт.
«На даний момент є точно очевидним є за наслідками перевірки буде анульований дозвіл просто законодавець так говорить, що акт перевірки складається в останній робочий день перевірнки, а це 31 липня», – сказав начальник інспекції Держархбудконтролю Львова Володимир Цабак.
Окрім того, на найближчому засіданні сесії Львівської міськради депутати розглянуть питання про розірвання договору про оренду на цю ділянку із забудовником.
Після цього у мерії відбудеться круглий стіл, на якому визначать, яким чином можна використати територію колишнього магазину «Океан» та як відновити зруйновану мозаїку. Тут планують створити громадський простір або мистецький хаб. За словами сина автора мозаїки Остапа Патика, відтворення мозаїки коштуватиме у 10 разів дорожче, ніж будівництво магазину, яке планував здійснити забудовник. Міський голова Львова Андрій Садовий доручив напрацювати алгоритм дій, щоб зобов'язати забудовника оплатити відновлення мозаїки.
«Сьогодні скасовуємо містобудівні умови і обмеження, Інспекція ДАБК працює щодо штрафу і зупинення дозволів на роботи, проводимо круглий стіл, скеровуємо на сесію документи по землі, і потім ще раз зберемось на виконком. А забудовник понесе покарання, яке буде вартувати мільйони долари, в рамках чинного законодавства. Такі речі пробачати не можна», – заявив Андрій Садовий.
Представники компанії забудовника, які прийшли на засідання виконкому, заперечили факт руйнування мозаїки і заявили, що планували її «перенести» на нову стіну магазину. Яким чином це планувалось реалізувати, представники забудовника пояснити не змогли.
«Ми не можемо зрозуміти, з чого дійшла висновків громадськість про те, що ми не маємо наміри зберігати цю мозаїку. Ця мозаїка буде перенесена на реконструйовану стіну об’єкту. Але це відбудеться ближче до прийняття в експлуатацію об’єкта. Можливо, у вас склалися враження, що там [на будівельному майданчику] валяються шматки мозаїки. Насправді всі елементи мозаїки збережені у генерального підрядника. У цьому ви зможете пересвідчитися наступного тижня», – заявив журналістам представник забудовника Роман Курницький.
За даними платформи YouControl, власниками компанії ТзОВ «Компанія Ріел-Естейт Груп» є Наталія та Володимир Швед. Це не перший випадок порушень під час будівельних робіт з боку ТзОВ «Компанія Ріел-Естейт Груп». У квітні 2018 року комісія ЛМР оштрафувала цю компанію на 170 тис. грн. за перепланування пам’ятки архітектури на пл. Ринок, 11. Пізніше цю ж фірму оштрафували на 17 тис. грн за перепланування будинку на пл. Ринок, 19.