Рейтинг Януковича в Україні зростає, - соцопитування
Рейтинг симпатій на виборах Президента серед мешканців України очолюють Віктор Янукович, Юлія Тимошенко та Арсеній Яценюк. Такі дані електоральних настроїв за серпень наводить соціологічна група "Рейтинг".
Порівняно з травнем 2009 року підтримка В.Януковича зросла з 25,3 до 28,9%, Ю.Тимошенко - майже не змінилася (15,9% у травні до 15,4% у серпні), А.Яценюка - майже не змінилася (13,2% до 12,3%).
В.Янукович формує своє електоральне ядро на Донбасі, Півдні та Сході, де його підтримка становить 40-50%. Разом з тим його підтримують 13-14% на Півночі та в Центрі, а також 8% на Заході. Ю.Тимошенко має найбільшу підтримку на Півночі та в Центрі (26%) та на Заході (20%). Лідер "Фронту змін" А.Яценюк найбільше популярний на Заході (24%), вдвічі поступається Тимошенко на Півночі та в Центрі (11-13%).
Наступна трійка балансує на рівні 3-5%. Так, порівняно з травнем підтримка В.Литвина зменшилась з 6,2 до 3,7%; П.Симоненка - майже не змінилася (4,4% до 3,9%); В.Ющенка - майже не змінилася (3,1% до 2,6%).
Розподіл голосів серед тих, хто має намір взяти участь у виборах наступний: В.Янукович - 34,6%; Ю.Тимошенко - 18,3%; А.Яценюк - 14,4%, П.Симоненко - 4,4%, В.Литвин - 4,2%, В.Ющенко - 3%, О.Тягнибок - 1,4%, І.Богословська - 1,3%, С.Тігіпко - 1,1%. Решта - 1,6%, проти всіх - 7,8%, не визначились з вибором - 7,9%.
На запитання “За кого Ви б проголосували, якби до другого туру потрапили В.Янукович та Ю.Тимошенко?” 35% респондентів віддали перевагу лідеру Партії регіонів, 23% - БЮТ. У парі “Янукович-Яценюк” перевага також на користь першого - 34% на 24%. У парі “Янукович-Ющенко” підтримка Януковича ще відчутніша - 37% на 8%.
А от у гіпотетичній парі “Яценюк-Тимошенко” наразі перемагає лідер “Фронту змін” - 23% на 19%. Він також перемагає у парі “Яценюк-Ющенко” - 29% на 4%.
Опитування проводилось 2-15 серпня серед населення України віком від 18 років. В опитуванні взяло участь 2 тис. осіб.