Родина заступника голови АП отримала майно вартістю 133 млн грн за 78 тис. грн

СуспільствоРоман Ганкевич, 30 березня 201744807
Дружина заступника голови АП через оборудку за безцінь отримала будинок у Царському селі

Дружина першого заступника голови Адміністрації президента Віталія Ковальчука Олена Ковальчук отримала за 78 тисяч гривень дві земельні ділянки та будинок на вулиці Добровольчих батальйонів у Києві на Печерську, оцінені в понад 130 мільйонів гривень. Про це повідомляють журналісти програми «Схеми», спільного проекту «Радіо Свобода» та каналу «UA:Перший».

Як зазначається, дві земельні ділянки загальною площею 0,1 гектара та будинок площею 848 квадратних метрів перебували у власності бізнесмена Вадима Блошка. З 2003 року майно перебувало в оренді посольства Греції, а з 2008 року – в заставі в «Банку Форум» під кредит батька Вадима Блошка Миколи.

Після введення тимчасової адміністрації «Банк Форум» відмовився приймати наявні гроші з рахунків Миколи Блошка як зарахування кредиту. І продав право вимоги боргу на 47 мільйонів гривень товариству з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «Ратіо Інвест».

29 жовтня 2016 року «Ратіо Інвест» звернулася до нотаріуса в місті Дніпро з проханням зареєструвати продаж ділянок і будинку Вадима Блошка фірмі «Каунт-Про». Оскільки будинок не перебував у власності «Ратіо Інвест» і на майно були накладені судові заборони, нотаріус відмовив. Тоді компанія «Ратіо Інвест» звернулася до Бабушкінського суду Дніпра, і суддя Шевцова зобов’язала нотаріуса зареєструвати продаж майна фірмі «Каунт-Про». Самого Вадима Блошка на суд, який стосувався його майна, не запросили.

«Уже за місяць стало зрозумілим, для кого готували будинок. ТОВ «Каунт-Про» перейшло під контроль Олени Ковальчук. Дружині першого заступника глави Адміністрації президента контроль фірми, яка володіє майном у Царському селі на 130 мільйонів гривень, обійшовся всього в 78 тисяч гривень. Стільки коштувало 2/3 частки компанії», – зазначають журналісти.

Експертиза оцінила майно на вул. Добровольчих батальйонів 10, 12 у понад 130 мільйонів гривень.

Дружина Віталія Ковальчука купила корпоративні права на фірму, що володіє майном на 130 мільйонів, всього за 78 тисяч гривень.

Юрист Богдан Боровик зазначив журналістам, що цей ланцюжок операцій справді нагадує схему захоплення майна. «І те, що ціна фактично не сплачувалася, і те, що ціна набагато нижча, ніж оціночна ціна, і те, що це робилося не за місцем перебування нерухомого майна (десь у Дніпрі), і те, що, скажімо так, статутний капітал особи, яка купує це майно, неспівмірно малий із вартістю продажу. У юристів, які мають з цим справу, виникає підозра, що це схема», – підсумував він.

15 лютого цього року Міністерство юстиції України видало наказ про скасування рішень про перереєстрацію майна на ТОВ «Каунт-Про», але цей наказ не виконали, він оскаржується у кількох затяжних судових процесах.

Журналісти програми «Схеми» звернулися по коментар до Олени Ковальчук. Вона відмовилася від зустрічі і спілкування на камеру, а тільки зазначила, що фінансовими питаннями займається її бухгалтер й відмовилася будь-що коментувати.

Між тим, почувши запитання журналіста «Радіо Свобода» та тему розмови, Віталій Ковальчук кинув слухавку. Посольство Греції від коментарів утрималось.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук