Суд ЄС відхилив позов Roshen до російських кондитерів через етикетку цукерок «Рачки»

Компанії подали позови одна до одної через зображення ракоподібних на обгортці

Roshen і «Красный Октябрь» судилися через цукерки

Корпорація Roshen судилася із російською кондитерською фабрикою «Красный Октябрь» через торгову марку і право інтелектуальної власності на цукерки Crabs (відомі також як «Рачки»). Росіяни подали зустрічний позов, однак суд відмовив у задоволенні позовних вимог обом компаніям. Про це повідомляє LIGA.net з посиланням на рішення Генерального суду ЄС від 7 лютого.

Генеральний суд ЄС окремим рішенням спростував схожість етикеток двох видів цукерок, які виробляють Roshen та «Красный Октябрь».

Згідно з матеріалами справи, ще у 2013 році Roshen подала заявки в Управління інтелектуальної власності ЄС (EUIPO) на реєстрацію товарного знака у червоному, жовтому і білому кольорі для бренду Crabs. Через рік «Красный Октябрь» подав заперечення проти реєстрації українських цукерок. Російські кондитери стверджували, що своєю заявою корпорація Roshen порушить інтелектуальні права в частині зареєстрованого раніше бренду цукерок «Ракові шийки», етикетка яких виконана у червоному, білому і чорному кольорах.

До того ж, на думку російської сторони, візуальне зображення краба на українських цукерках легко можна було сплутати з раком, зображеним на етикетці карамельок російського виробництва.

У 2015 році заяву російських кондитерів відхилили, аргументувавши рішення тим, що дизайн упаковки цукерок українського виробництва не порушує права інтелектуальної власності стосовно російських кондитерів, адже «краби і раки – різні тварини», а кольори на етикетках відрізняються. Тому сплутати цукерки двох виробників досить складно.

Етикетка цукерок Roshen ліворуч, російська від «Красный Октябрь»— праворуч

У 2016 році Перший апеляційна рада EUIPO ухвалила рішення не продовжувати розгляд.

Тому в результаті багаторічної суперечки і Roshen, і «Красный Октябрь» не вдалося відстояти своє право на товарний знак. Тепер кожен з них повинен заплатити судові витрати.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук