Росія гальмує процес виконання Мінських угод і обміну полоненими, – Ірина Геращенко

На сьогодні процес звільнення полонених загальмувався, як і виконання усіх інших пунктів Мінських угод, заявила в ефірі «5 каналу» уповноважений президента України з урегулювання конфлікту на Донбасі, представник гуманітарної підгрупи у Тристоронній контактній групі Ірина Геращенко.

Вона наголосила, що відповідальність за це лежить на Росії.

«Щодо звільнення полонених – дійсно, цей процес загальмувався, так само як і всі інші пункти виконання Мінських угод. Відповідальність за це лежить на Російській Федерації, яка вже навіть не приховує вустами своїх очільників, таких як міністр закордонних справ (Сергій Лавров), який стверджує і не приховує, що вони мають повний контроль над цими територіями і над цими бандитами, яких вони поставили керувати цими територіями. За ці дії Росія поки що відповідає лише санкціями, але в майбутньому буде відповідати в міжнародних судах», – упевнена Геращенко.

Вона також припустила, що наступного тижня Європейський Союз подовжить санкції проти Російської Федерації.

«Сьогодні Росія повністю ігнорує норми міжнародного права. Є прогноз, що наступного тижня європейська сторона подовжить санкції до кінця цього року щодо Російської Федерації, тому що Російська Федерація не показала жодного прогресу у виконанні Мінських угод. Ці санкції свідчать не тільки про єдину позицію світу по відношенню до країни агресора, а вони свідчать про те, що світ дуже чітко усвідомлює, що виконання всіх пунктів цих угод залежіть від Російської Федерації», – заявила Геращенко.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук