Росія не імпортуватиме м’ясо з Німеччини

СвітНаталія Зубрицька, 28 січня 20135350
Росія не імпортуватиме м’ясо з Німеччини
фото meatinfo.ru
М'ясо

Російська державна ветеринарна та фітосанітарна служба з 4 лютого припиняє імпорт замороженого м’яса з Німеччини. Днями німецький уряд отримав офіційного листа з Москви.

Обмеження стосуються як птиці, так і яловичини та свинини. У російській Держветфітослужбі цей крок аргументують недотриманням російського ветеринарного законодавства.

Берлін зустрів російські закиди нерозумінням. "Донині нам невідомі причини такого рішення", - відповіло Федеральне міністерство продовольства, сільського господарства та захисту прав споживачів.

Усі актуальні питання між німецькою і російською сторонами з’ясовуватимуть найближчим часом, уточнили в міністерстві.

За останні місяці це вже друга блокада німецьких продуктів російськими державними службами. З 10 грудня 2012 року 11 німецьких виробників молока та м’яса не постачають свою продукцію в Росію. Причини ті ж самі: недостатній контроль за якістю продукції.

Особливо Росію турбує, що м'ясо могло потрапляти на ринок з третіх країн, наприклад з Китаю чи Пакистану, продукція з яких не сертифікована російським відомством.

Для німецьких виробників продуктів Росія є найважливішим ринком збуту поза межами ЄС, більшим ніж США чи Швейцарія. За оцінками Федерації німецької харчової промисловості 2011 року експорт до Росії зріс на близько 7,1 відсотка до 1,7 мільярдів євро.

Німецькі виробники харчової продукції припускають, що подібні заборони з боку Росії носять протекціоністський характер, адже не лише німецьким виробникам Москва закидає недостатній контроль. Листи з подібними скаргами з Росспоживнагляду отримували й інші країни ЄС, а також США.

Нагадаємо, у лютому 2012 року Росспоживнагляд заборонив ввезення українських сирів через те, що в них нібито містилася пальмова олія.  У квітні після перевірки українських заводів російськими фахівцями це звинувачення було зняте.

Українським молочним компаніям вдалося відновити обсяги експорту сиру в Росію лише в жовтні.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук