Росія погрожує Білорусі відключити електроенергію

Економіка22 червня 20116162

Російська компанія "Інтер РАО ЄЕС" погрожує з понеділка 27 червня повністю припинити поставки електроенергії Білорусі через борги. Перед цим представники Москви погрожували зупинити електропостачання Мінська вже з півночі середи, проте пізніше сторони домовилися про чергову відстрочку.

«Щойно пройшли переговори, консультації з нашими білоруськими партнерами, було прийнято рішення до понеділка відкласти відключення поставок електроенергії до Білорусі», — сказав представник "Інтер РАО ЄЕС", - повідомляє ZN,UA.

Холдинг «Біленерго» повинен був погасити заборгованість перед Москвою до 20 червня, проте попросив відстрочити платіж до 5 липня через кризу в країні і гострий брак валюти.

Раніше сторони домовилися, що до 5 липня увесь борг Мінська буде виплачено.

В "Інтер РАО ЄЕС" кажуть, що розуміють складність ситуації в Білорусі, однак «змушені припинити поставки», оскільки «як постачальники електроенергії не отримують оплату».

Як повідомляють російські агентства, загальний борг Білорусі за електрику складає 1 млрд 800 млн рублів (близько 65 млн доларів), 600 млн рублів з яких Мінськ уже повернув.

9 червня через цей борг Москва вдвічі скоротила постачання електроенергії Мінську. Після того, як білоруська влада пообіцяла найближчим часом розрахуватися, електропостачання було відновлено.

Експортована з Росії електроенергія займає тільки 12% в балансі добового споживання Білорусі, тому експерти не очікують, що рішення Москви припинити поставки серйозно позначиться на ситуації в країні.

У травні Білорусь у зв'язку з нестачею валюти припинила закупівлі електроенергії в України.

Заборгованість за поставлені обсяги створилася при розрахунках з «Укрінтеренерго», але, як повідомлялося, український постачальник «зважив на становище» і погодився не нараховувати білорусам відсотки за прострочені платежі.

Тим часом у вівторок на рахунки Нацбанку Білорусі надійшов перший транш допомоги з антикризового фонду ЄврАзЕС у розмірі 800 млн доларів.

Усього в найближчі три роки Мінськ отримає 3 млрд доларів на допомогу національній економіці.

Нагадаємо, валютно-фінансові проблеми Білорусь відчуває вже третій місяць.

Вони вже призвели до того, що з 12 червня Мінськ заборонив вивозити за межі країни холодильники і морозильники місцевого виробництва, газові плити, вироблені білорусько-російським СП «Брестгазоаппарат», цемент, засоби для миття, крупи і макарони.

Президент країни Олександр Лукашенко вже сказав, що у разі необхідності закриє білоруський кордон.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук