Росія припинила фінансування Придністров'я

Росія на тлі санкцій Заходу вперше не надала фінансування Придністров'ю, незважаючи на прохання лідера регіону Євгена Шевчука. Про це пише «Независимая газета».

Як пише видання, з посиланням на свої джерела у Верховній раді Придністров'я, невизнана республіка просила у Москви 100 мільйонів доларів. Ці гроші в Тирасполі розподіляли на виплату пенсій та інших соцвиплат.

За словами джерела, «в Москві висловили невдоволення з приводу чартерних рейсів, якими літає президент Придністров'я Євген Шевчук, і послалися на економічні труднощі в самій Росії».

«Росія сьогодні в складному становищі у зв'язку з Кримом, ситуацією на сході України, а також економічною кризою в самій РФ. Невизнане Придністров'я стає для Москви непосильною ношею», - вважає директора молдавського Центру стратегічних досліджень і політичного консалтингу Анатол Царану.  

Він нагадав також, що Тирасполь не платить РФ за енергоресурси, борг за які вже досяг 5 мільярдів доларів. 

Крім того молдавський експерт звернув увагу на те, що вперше офіційна особа, а саме заступник глави МЗС РФ Григорій Карасін, назвав Придністров'я «особливим районом з особливими гарантіями статусу в рамках єдиної Молдовської держави». Раніше цей термін вживали лише в Кишиневі. 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук