Росія проводить зачистку українських організацій, – заява

СвітВолодимир Балита, 21 травня 2012530442
Росія проводить зачистку українських організацій, – заява

Українська всесвітня координаційна рада протестує проти систематичної політики репресій керівництва Російської Федерації щодо української етнічної меншини на теренах РФ, спрямованої на обмеження її культурних, духовних та інших потреб. Про це ідеться в заяві, яку розповсюдила УВКР.

Рішення Верховного суду РФ про ліквідацію єдиної всеросійської української громадської організації "Об`єднання українців Росії" є "ще однією ланкою в ланцюгу заходів, які можна розцінювати як політику цілковитої ліквідації та "зачистки" української спільноти в Росії", ідеться в заяві, пише Тиждень.

"Повна відсутність у Росії державних шкіл та дитячих садків з українською мовою викладання, неможливість українцям отримувати теле- і радіопередачі своєю рідною мовою, позбавлення їх можливості відвідання українських церков, виявилося недостатнім – Верховний суд Російської Федерації вирішив ліквідувати й можливість українцям самоорганізовуватися, визнавши поза законом "Об`єднання українців Росії" – організацію з більш як двадцятирічною історією, біля витоків створення якої стояли такі легендарні постаті, як перший український космонавт Павло Попович, відомий літератор Олександр Руденко-Десняк, нинішній голова ОУР, академік, небіж уславленого Олександра Довженка – Тарас Дудко, а також десятки інших авторитетних представників української громади Росії", - підкреслили в УВКР.

В Організації українців Росії підкреслюють , що організація мала представництва у всіх без винятку суб’єктах РФ, у своїй діяльності організація керувалася нормами російського законодавства й принципами міжнародного права, що стосуються прав та свобод представників етнічних меншин.

"Розглядаючи справу по суті, Верховний суд Росії цілком проігнорував проведену роботу керівництвом "Об’єднання українців Росії" щодо усунення зауважень російського Міністерства юстиції, задля чого було скликано і проведено позачерговий з’їзд ОУР" - зазначається в заяві.

УВКР вважає, що прем’єр-міністр та Міністерство закордонних справ України зайняли адекватну позицію на переговорах з російською стороною щодо відновлення діяльності ОУР. "Проте в нинішній ситуації повинен заявити свою позицію і президент України, а становище українців у Росії має бути предметом переговорів на найвищому рівні з керівництвом Російської Федерації", наголошується в заяві.

Нагадаємо, 18 травня Верховний суд Росії остаточно ухвалив рішення про ліквідацію Об’єднання українців Росії і виключення його з Єдиного державного реєстру юридичних осіб.

У відповідь на закриття Об'єднання українців Росії в Москві буде проведений установчий з'їзд зі створення нової організації українців РФ.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук