Росія відмовилася повертати українських в'язнів з окупованого Криму

СуспільствоАндрій Стець, 26 травня 20162180
Валерія Лутковська

Омбудсмен України Валерія Лутковська заявила що Росія відхилила всі пропозиції української сторони про передачу українців з в'язниць окупованого Криму. Про це йдеться у її заяві, оприлюдненій у четвер, 26 травня.

Мова йде про українців, які перебували у закладах обмеження волі на півострові в момент його анексії РФ.

Заява Лутковської з’явилася після того, як російський омбудсмен Тетяна Москалькова заявила, що  Київ нібито не бажає забирати з окупованого РФ Криму ув'язнених і не цікавиться цим питанням.

«Ймовірно, пані Москалькова ще не ознайомилася з усіма деталями щодо наших ініціатив, в тому числі із залученням міжнародних організацій, які ми вже два роки пропонуємо реалізувати з метою передачі осіб, які перебувають в місцях несвободи на території окупованого Криму», - йдеться у заяві.

«Більш того, ситуація ускладнюється, тому як більшість осіб, які перебувають в місцях несвободи, були примусово прийняті до громадянства Росії і в подальшому переміщені у віддалені регіони РФ», - додала вона.

За її словами всі «пропозиції були відхилені попередницею пані Москалькової, Еллою Памфіловою, або пропонувалося застосування неприйнятних норм міжнародного права, використання яких означало б визнання Україною юрисдикції Росії в Криму».

Лутковська заявила, що «висловлює свою повну готовність почати активні дії по переміщенню осіб з території окупованої АР Крим».

«Користуючись нагодою, повторно висилаю проект Меморандуму про введення ad hoc механізму переміщення осіб з території Криму на материкову частину України», - заявила вона.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук