Росія виграла суд в України по справі ЄЕСУ

Володимир Балита, 19 вересня 201222945
Росія виграла суд в України по справі ЄЕСУ
Гроші

Господарський суд Києва частково задовольнив позов Міноборони Росії до Кабміну по боргові корпорації "Єдині енергетичні системи України". Відповідне рішення на засіданні 19 вересня оголосив суддя Анатолій Івченко.

"Стягнути з державного бюджету України шляхом безспірного списання Державною казначейською службою з будь-якого рахунку, виявленого під час виконання рішення суду на користь Міноборони РФ заборгованість у розмірі 3 мільярди 113 мільйонів 53 тисячі 506 гривень 26 копійок та судовий збір у сумі 61 тисяча 862 гривні", - цитує Українська правда Івченка.

Згідно з рішенням суду, воно набуває чинності після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо така не була подана. 

"У разі подання рішення вступає в силу після розгляду справи Апеляційним господарським судом", - додав суддя.

Він пояснив, що позов задоволений частково, оскільки Міноборони, крім зазначеної суми, претендувало ще й на сплату неустойки в розмірі близько 16 мільйонів доларів.

Нагадаємо, Міноборони Росії звернулося в Господарський суд Києва з позовом про виплату урядом України більш 3,1 мільярда гривень у справі корпорації ЄЕСУ.

Росіяни стверджують, що ця заборгованість виникла в другій половині 1990-х років, коли очолювана Юлією Тимошенко корпорація не виконала угоду про поставку продуктів виробничо-технічного призначення для потреб російського військового відомства.

Уряд України, який тоді очолював Павло Лазаренко, надав держгарантії російській стороні. Нагадаємо, Павло Лазаренко, після виходу з американської в’язниці (1 листопада 2012 року, - ред.), може бути депортований з США до Греції.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук